Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rize'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rizede
Yazıcı: "Başarılarımızın arkasında yatan en önemli nedenlerden biri milletin gündemi ile hükümetin gündemini birleştiriyor oluşumuzdur"

RİZE (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Başarılarımızın arkasında yatan en önemli nedenlerden biri milletin gündemi ile hükümetin gündemini birleştiriyor oluşumuzdur" dedi.

Yazıcı, Çamlıhemşin ilçesinde AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılış öncesi Yazıcı, tulum eşiliğinde horon oynadı, boynuna yöresel puşi taktı. Horon sonrası tulum çalan sanatçı ile konuşan Yazıcı, sanatçıya bahşiş verdi.

Yazıcı, seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, siyaseti hizmet etmenin bir aracı olarak kullandıklarını belirterek, "Bu görevi de 2002 yılından beri hayata geçiren bir siyasi anlayışa sahibiz. Bizim işimiz hizmet. Biz millete ait imkanları en uygun projelere dönüştürerek yaşanabilir çevre, marka şehirler oluşturmak üzere planlama yapan ekiplerimizi bu doğrultuda motive eden bir siyasi tarzımız var" diye konuştu.

Hizmetin ekip işi olduğunu söyleyen Yazıcı, "Ekip yoksa, birbirini destekleyen, tamamlayan unsurlar hem yerel hem merkezi ölçekte birbirleri ile uyumlu halde değilse, kenetlenmemişse, birbirinin dilinden lisanından anlama noktasında uzakta ise kaliteli hizmet beklenen düzeyde olmaz. Seçimler de bu söylediğim aksaklıkları giderecek bütünleşmeyi daha güçlü, kaliteli hizmet üretmesini sağlayacak ara duraklardır" ifadelerini kullandı. 

Yerel seçimlerin önemli ve tek hedeflerinin hizmet olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi:

"Başarılarımızın arkasında yatan en önemli nedenlerden biri milletin gündemi ile hükumetin gündemini birleştiriyor oluşumuzdur. Aynı şekilde yerelde de vatandaşın gündemi ile belediyenin gündeminin birleşmesi lazım. Dönüşümün gerçekleşmesi kapıların açık olması lazım. Her birimiz bütün işleri bilebilecek durumda değiliz. Elbette kollektif anlamda kollektif akıllarla bunlar yapılıyor. Belediye başkanı birdir ama ekibi ile birlikte kollektif anlamda imkanlara göre elbette çözümler üretilecektir. Türkiye büyüdükçe ilçelerimize düşen kaynaklar ve pay da artacaktır."

Yazıcı, Çamlıhemşin'in ve Ayder Yaylası'nın önemli bir turizm merkezi, dünya markası olduğunu, önemli dönüşüme ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com