Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rize'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rizede
Bakan Yazıcı: "Kafa insanların hard diskidir, belleğidir. Bellekte ya fikir olur ya küfür. Belleği küfür ile dolu olanları görüyorsunuz. Sakın onlara itibar etmeyin"

RİZE (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Kafa insanların hard diskidir, belleğidir. Bellekte ya fikir olur ya küfür. Belleği küfür ile dolu olanları görüyorsunuz. Sakın onlara itibar etmeyin" dedi.

Yazıcı, çeşitli inceleme ve açılışlar için geldiği Rize'nin Pazar ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu, partisine ait seçim irtibat bürolarının açılışını yaptı. 

Yazıcı, seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin sesinin Türk milletinin coşkusu olduğunu belirterek, "Bizim sesimiz aziz Türk milletinin sesidir. Sizin coşkunuz Türk milletinin coşkusudur. Biz hizmet üretiyoruz, laf üretenlerden değiliz, asla olmayacağız. Üretemeden, düşünemeden vizyonsuz olarak gelene geçene laf atmak Türk milletinin şiarından değildir" diye konuştu.

 Türk milletini birbirine bağlayan gelenek, örf, adet, inanç ve kültürel değerleri olduğunu vurgulayan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Birbirimize saygı sevgi gösterme noktasında kesinlikle hasislik içinde olmayacağız, cimri asla olmayacağız. Farklı davrananlar, tabiri caizse şamatacılık yapanlar, bilesiniz ki sizin gücünüz karşısında, sizin bu millete, bu toprağa olan sevginiz, sevdanız karşısında 30 Mart’ta sönecek, bitecektir. AK Parti Türk milletinin, Türkiye’nin partisidir. AK Parti 76 milyonun partisidir. Kim ne derse desin biz Türkiye’nin, Türk milletine ait imkanları, Türkiye’nin büyümesi, ekonomisinin yükselmesi, halkımızın her kesiminin hiçbir ayrım yapmadan refah seviyesinin yükseltilmesi için gece gündüz demeden hizmetkar edasıyla koşmaya, çalışmaya devam edeceğiz."

İnsanın kafasının insanı yönlendirdiğini kaydeden Yazıcı, "Kafa insanların hard diskidir, belleğidir. Bellekte ya fikir olur ya küfür. Belleği küfür ile dolu olanları görüyorsunuz. Sakın onlara itibar etmeyin. Onların da belleklerinin küfür yerine, tahkir yerine, tenzif yerine gerçekle meşgul olmaları için, bu dönüşümü yaşamaları için dua etmeliyiz, dua" ifadelerini kullandı.

-Protesto edildi

İrtibat bürosu açılışı sırasında yaklaşık 20 kişilik grup, aleyhte tezahürat yaptı. Gruptakiler, Yazıcı'nın esnaf ziyaretlerini sürdürdüğü sırada da protestolarına devam etti. AK Partililer de gruba alkışlarla ve "Recep Tayyip Erdoğan, dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklinde slogan atıp, tempo tutarak tepki gösterdi.

Yazıcı, Pazar ilçesinin ardından merkeze bağlı Gündoğdu Beldesi TOKİ konutlarına giderek vatandaşların sorunlarını dinledi. 2001 yılında Gündoğdu'da büyük afet yaşandığını hatırlatan Yazıcı, kısa sürede sorunların çözümü için imkanlar ölçüsünde üzerine düşeni yaptıklarını belirtti.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com