Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rize'de:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rizede:
Bakan Yazıcı: "Hükümetin dilinden anlayan yönetici önemlidir. Yerel yönetim kadroları merkezi hükümetin vizyonunu kavrayacak, onun dilini anlayacak, onun bakışını içselleştirecek"

RİZE (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı "Hükumetin dilinden anlayan yönetici önemlidir. Yerel yönetim kadroları merkezi hükumetin vizyonunu kavrayacak, onun dilini anlayacak, onun bakışını içselleştirecek" dedi.

Yazıcı, Çayeli Meydanı'nda yapılacak Çayeli Hükümet Konağının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, işlerinin hizmet, güçlerinin ise millet olduğunu belirtti.

Milletin verdiği yetki ile Türkiye'yi yönetirken bir hizmetkar aşkı ile çalıştıklarını vurgulayan Yazıcı, "Milletten aldığımız güçle yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Türkiye dün ne durumdaydı, bugün ne durumdayız. Hükumetin dilinden anlayan yönetici önemlidir. Yerel yönetim kadroları merkezi hükumetin vizyonunu kavrayacak, onun dilini anlayacak, onun bakışını içselleştirecek. Bu mantaliteyle uyumu varsa hizmet çeşitlenir, kalite artar" dedi.

Milletin duruşunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu gibi olması gerektiğini ifade eden Yazıcı, "Türkiye'de milletin iradesine yabancı faaliyetler karşısında, haksızlıklar karşısında hep dik durduk. Nasıl dik durduk biliyor musunuz? Ardıç ağacı gibi dik durduk. Güçlü, öyle dik durduk ama şefkat gereken insanların yanında da kızılağaç gibi yumuşak durduk. Bu ülke sizin, eminim ki siz haksızlık yapmazsınız. Doğru ne ise, size kim hizmet getirecekse onunla birlikte yürürsünüz" diye konuştu.

Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart Cuma Rize'de olacağını belirterek, herkesi Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya çağırdı.

Konuşmaların ardından Yazıcı, hükümet konağının temelini attı. Yazıcı, daha sonra şantiye şefi Ömer Balcı'nın şantiye binasındaki resim sergisini açtı. Resim merakından dolayı inşaat mühendisi Balcı'yı tebrik eden Yazıcı, ilk kez şantiyede resim sergisi açtığını belirtti.

Yazıcı, daha sonra esnafı ziyaret etti, sorunları dinledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com