Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rize'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rizede
Yazıcı: "Bize rantiyeciler, faiz lobileri vesayetçi güçler hiçbir zaman yön veremedi. Bizim yönümüzü ve yolumuzu millet çizdi"

RİZE (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Bize rantiyeciler, faiz lobileri vesayetçi güçler hiçbir zaman yön veremedi. Bizim yönümüzü ve yolumuzu millet çizdi" dedi.

Yazıcı, seçim çalışmaları için geldiği Rize'de, Pazar ilçesinde esnafı selamladı. Yazıcı, bir inşaat firmasının açılışını yaptı. Türkiye'de inşaat sektörünün AK Parti iktidarı ile canlandığını ifade eden Yazıcı, Türk müteahhitlerin dünyada Çin'den sonra en fazla iş gerçekleştiren müteahhitler olduğunu belirtti.

Yazıcı, daha sonra Fındıklı'ya geçerek İlçe Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. 

Yazıcı, 2002 yılından itibaren her zaman hizmetlerinin merkezine insanı yerleştirdiklerini belirterek, hükumetin gündemi ile milletin gündemini birleştirdiklerini söyledi.

Hiç bir zaman, milletin, hükumetin ve belediyenin gündemini ayırt etmediklerini ifade eden Yazıcı, "Bize rantiyeciler, faiz lobileri vesayetçi güçler hiç bir zaman yön veremedi. Bizim yönümüzü ve yolumuzu millet çizdi. Rota verdiniz, istikamet verdiniz. Biz bunu asla gözardı etmedik. Yaptığımız her iş ve işlemde sizin çizdiğiniz rotaya uyduk. Bu aziz milletimizin güçlü rotasıdır" diye konuştu.

Türkiye'de 12 yılda her alanda değişim ve dönüşüm gerçekleştirdiklerini kaydeden Yazıcı, şöyle devam etti:

"Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda  çok şeyler yaptık. Hastaneleri birleştirdik. İnsanlar para ödeyemediği için hastanelerde rehin tutulurdu. İlaç kuyruklarında sıra beklenirdi. Sosyal devlet eşittir. Her yurttaş imkanlar ölçüsünde hizmet almaya hak sahibidir. Eşitliği sağladık, kalite getirdik. Eğitimde Türkiye'nin 81 iline üniversite açtık. Türkiye'de her eğitim öğretim döneminde kitapları çocuklarımıza teslim eden bir politika sürdürüyoruz. Bizden önce çocuk, okul yok muydu? Milletin gündemleri ile kendi gündemleri farklı olanlar bunları kesinlikle düşünmedi, kafalarının ucundan geçirmedi, geçiremez. Bu milletin iktidarıdır."

Dünyanın sayılı tünellerinden olacak Ovit Tüneli'nin Marmaray kadar önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi:

"Ovit Tüneli'nin bitmesiyle Türkiye, Sarp'tan başlayarak, doğuya güneydoğuya Kafkaslar'a, Orta Asya'ya bağlayacak en büyük lojistik ağı oluşturacaktır. Bizim yaptıklarımıza rakiplerimizin hayallerinin bile yetişmesi gerçekten mümkün değil. 2011 yılında Artvin'de Cankurtaran Tüneli'ni başlattık. Anamuhalefet partisi CHP'nin mensupları, bu tünelin seçim yatırımı olduğunu söylediler. Böyle tünel yapamayacağımızı söylediler. Bundan 15 gün önce "Işık göründü' töreni düzenledik. Eğer vicdanları taşlaşmamışsa 'bu adam doğru söylüyor' diyeceklerdir. Gücü millet veriyor, rotayı millet çiziyor, biz de o doğrultuda hizmet üretiyoruz."

Her zaman hizmet ürettiklerini, laf üretenlerden olmadıklarını belirten Yazıcı, "Türkiye'de iş yapanlar, icraat yapanlar var, laf üretenler var. Yaptıklarımızı görüyorsunuz, göreceksiniz. AK Parti'ye baktığınızda duble yol görecesiniz, 500 bin konut görüyorsunuz, eğitim görüyorsunuz, üniversite görüyorsunuz, sosyal politikalar görüyorsunuz, sevgi görüyorsunuz. AK Parti'nin sağladığı başarıların ardında millet var. Biz proje yaparken her şeyin merkezinde insan var" ifadelerini kullandı.

Yazıcı, konuşmasının ardından esnafı ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com