Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rize'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rizede
Bakan Yazıcı: "Siyaset borsasına çürük elma, çürük armut sürenler oldu. Siyaseti tahkir ve tenziften ibaret sananlar oldu ama millet hepsini görmüş organik olana oyunu vermiştir"

RİZE (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Siyaset borsasına çürük elma, çürük armut sürenler oldu. Siyaseti tahkir ve tenziften ibaret sananlar oldu ama millet hepsini görmüş organik olana oyunu vermiştir" dedi.

Yazıcı, resmi olmayan sonuçlara göre Rize'de 18 belediyenin 17'sini AK Parti'nin kazanmasının ardından ilçeleri ziyaret etti. Fındıklı ilçesine giden Yazıcı, vatandaşlarla sohbet etti.

Burada vatandaşlara hitap eden Yazıcı, yerel seçimlerin çok önemli sonuç ortaya koyduğunu belirtti.

Milletin egemenlik hakkına sahip çıktığını ifade eden Yazıcı, "Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere karşı, AK Parti'nin yolunu kesmek isteyenlere karşı Türkiye'nin siyasetini başkalaştırmak isteyenlere karşı, bütün vesayetçi anlayışlara dün sandıklar açıldıktan sonra gösterdiği güçlü destekle 'dur' demiştir" diye konuştu.

Yerel yöneticilerle merkezi hükumetin uyumlu çalışmasının önemli olduğunu kaydeden Yazıcı, şöyle devam etti: 

"Rize'de 18'de 17 yaptık. İl Belediye Başkanlığı seçimlerinde açıklanan sonuca göre Rize birinci durumda. İnşallah İl Genel Meclisi sonuçlarında da önlerde yer alacak. Bu bizim Rize'de ve ülke genelinde çıtamızı yükseltmiştir. Türkiye yolunu kesmek isteyenlere, bu konuda iç ve dış işbirlikçilere fırsat vermemiş, hukukuna, geleceğine, toprağına, gençliğin geleceğine, kendisinin geleceğine oy kullanmak suretiyle sahip çıkmıştır. İki aydan bu yana gece gündüz demeden koşan süreci sandığa yansıtmak suretiyle, AK Parti'nin yürüyüşüne 'Türkiye liderine yanındayız, güven ve istikrarın takip edilmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz' diyen herkese teşekkür ediyoruz.

Seçmenin verdiği oylarla yapılan hizmetleri ve projleri onayladığını vurgulayan Yazıcı,şunları kaydetti:

"Bize güvendiniz. Siyaset borsasına çürük elma, çürük armut sürenler oldu. Siyaseti tahkir ve tenziften ibaret sananlar oldu ama millet hepsini görmüş, organik olana oyunu vermiştir. Kim ne derse desin, belediyelerimiz hizmet üretirken hiç bir ayırımı yapmayacağız. Bize oy vermeyenler kendi muhasebelerini empati yaparak içlerinde yapacaklardır ama biz hizmet üretirken insanımızın bütününü hiçbir sebeple hiçbir ayırım yapmadan sürdürmeye devam edeceğiz. Bizim yönetim anlayışımız bu. Biz insanı önemsiyoruz." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com