Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı soruları yanıtladı:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı soruları yanıtladı:
"Milletimizin önünde cumhurbaşkanı adayı olarak takdir edeceğimiz zat belli. Ona göre yürüyüşümüzü sürdüreceğiz"

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Milletimizin önünde cumhurbaşkanı adayı olarak takdir edeceğimiz zat belli. Ona göre yürüyüşümüzü sürdüreceğiz" dedi.

Yazıcı, Bakanlık Toplantı Salonu'nda Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ve beraberindeki heyeti kabulünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Devlet Bahçeli'nin çatı adaylık formülünü nasıl yorumluyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Yazıcı, şöyle konuştu:

"Sayın Bahçeli'nin çok egzantrik görüşleri var. Önemli seçim arefelerinde bunları açıklıyor. Biliyorsunuz 2011 seçimlerinde, sayın Bahçeli, partilerinin 40. yılında iktidara geleceklerini şöyle bir formülle ifade ettiler; 2009 rakamlarının içinde yer alan sıfırlarını attı, 29 kaldı. 2 ile 9'u topladı 11 dedi. 11 ile 29'u topladı, 40 dedi ve '40 MHP'nin iktidar yılı' dedi. Böylesine bir formülasyondan söz etti. Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, yine bir çatı vs şemalar göstererek formülasyon ortaya koyuyor. Bunlar ütopik şeyler. Bunlar gerçekleşmesi mümkün olmayan şeylerdir. Bunlara bakar, konuşur, espri olarak güler geçeriz. Böyle bir şey gerçekleşmez. Siyasi ortamda matematiksel toplamayla işlem yapılmaz. Bu söylemler siyasi hayatın renkli söylemleri ama sonuç getirecek bir değerlendirmeleri olduğunu düşünmüyorum."

Yazıcı, "AK Partinin Cumhurbaşkanı adayı, Abdullah Gül'ün olması durumunda parti içinde bölünme olur mu?" şeklindeki soruyu yanıtlarken böle bir durumun söz konusu olamyacağını söyledi. 

AK Parti'nin Türkiye'nin partisi olduğunu ifade eden Yazıcı, "Biz siyasi yelpazede, milletin olduğu yerdeyiz. Millet nerede, merkezde. AK Parti de ordadır. Şunun ya da bunun aday adayı olması bizim partimizde herhangi bir soruna yol açmaz. Kaldı ki en sağlıklı bir şekilde adaylık sürecini yürüten parti de bizim partimiz" dedi.

Yazıcı, şöyle devam etti:

"Başbakanımız aday olacak veya mevcut Cumhurbaşkanımız aday olacak. Tahmin ediyorsunuz neyin nasıl olacağını. Sonuçta seçecek olan millettir. Millet de 10 Ağustos'ta sandığa gittiğinde oyunu kullanarak cumhurbaşkanını seçecektir. Milletimizin önünde Cumhurbaşkanı adayı olarak takdir edeceğimiz zat belli. Ona göre yürüyüşümüzü sürdüreceğiz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com