Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan Kütahya'ya Lojistik merkezi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan  Kütahya'ya Lojistik merkezi
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Alayunt Lojistik Merkezi projesinin uygun görüldüğüne dair, kendilerine resmi yazı ulaştırıldığını kaydetti.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Alayunt Lojistik Merkezi projesinin uygun görüldüğüne dair, kendilerine resmi yazı ulaştırıldığını kaydetti.
Başkan İça, düzenlediği basın toplantısında, Alayunt Mahallesi'nde kurulması planlanan merkezin stratejik konumu açısından kente önemli getirileri olacağını ifade etti.
Lojistik merkezinin kurulması çalışmalarında da Bakan Hayati Yacıcı'dan önemli destek beklediklerini belirten Başkan İça, şöyle konuştu: "Kütahya Belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz 2023 Vizyon Projelerimizden biri olan 'Kütahya Alayunt Lojistik Merkezi' projesi, kentimizin gelecekte gerek istihdam açısından, gerekse stratejik konumu açısından önemli getirileri olacak bir projedir. Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hayati Yazıcı’dan aldığımız onay yazısından büyük mutluluk duydum. Hükümetimizin 2023 Vizyon Projeleri içerisinde yer alan, karayolu taşımacılığına göre demir yolu taşımacılığının öncelikli olması, sanayimizin hammaddesinin ve ürünlerinin rekabetçi bir ortam içerisinde pazarlara ulaştırılması konusunda lojistiğin önemi çok fazla. Bu konuda kentimiz çok önemli bir noktada bulunuyor. Bunu katıldığımız toplantılarda dile getirmiştik. Çok yönlü taşımacılıkta Kütahya altın noktadadır. Asya’dan başlayan hatla Avrupa ve Rusya’ya giden hattın, Anadolu ve Güneydoğu'dan gelen hatların kesişme noktası Alayunt İstasyonumuzdur. Gerek meclisimizde gerekse gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Bakanlığımıza yazdığımız yazılarda bu konuyu dile getirmiştik ve ilk olumlu cevabı Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hayati Yazıcı’dan almış bulunmaktayız.Bizi mutlu eden diğer konu da; Bakanımız yazmış olduğu yazıda Kütahya’mızın bulunduğu konumun önemi ve kentimizle alakalı övgü dolu sözler sarf etmesidir. Sonuç olarak Bakanlığımız, lojistik merkezi gibi temel ihtiyaç olan böyle bir organizasyonu benimsediğini ve her türlü desteği vereceğini beyan etmişlerdir. Bundan sonraki adımımız, diğer Bakanlıklarda da bu konunun takip edilmesi olacaktır."


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com