Gümrük'te Pusuya mı Yatmışlardı!

Gümrük'te Pusuya mı Yatmışlardı!
Kurtlar Vadisi pusu gümrük operasyonunu nasıl bildi?

Vallahi inanılır gibi değil. Kurtlar Vadisi'nde ileri sürülen her iddia, yapılan her projeksiyon, ucundan köşesinden de olsa bir süre sonra gerçeklik kazanıyor.

Son 4 bölümdür Vadi'de gümrük muhafaza memurlarının kaçak mal sevkıyatındaki rolü senaryoya dahil edilmişti. Hatta eski bir gümrük müdürü olan Deve Tuncay'ın yardımlarıyla 'helal süt emmiş' bir gümrük müdürü bulunmuş ve operasyona dahil edilmişti. Bu sırada gümrükteki bazı malların 'çete üyesi memurların nöbet saatinde' içeri sokulduğu iddia edilmişti.

Bomba, geçen hafta patladı. Gümrüklerdeki rüşvet skandalı, gazetelerin birinci sayfalarına taşındı. Geçen haftanın en ilgi çeken haberlerinden biri de Başbakan Erdoğan'ın sır gibi sakladığı Çılgın İstanbul Projesi ile ilgili iddialardı. Bazı gazetelerde İstanbul'un şehir merkezinin Karadeniz kıyısına taşınacağı ve bu projenin "Başbakan'ın çılgın projesi olabileceği" iddia edildi.

Benim gibi Kurtlar Vadisi müdavimleri bu haberi yine gülümseyerek okudular. Zira Kurtlar Vadisi Pusu'nun ilk bölümlerinde Çağrı Toros adlı iş adamının aynı şekildeki projesinden söz edilmişti. Ve Toros, bu proje yüzünden öldürülmüştü...
 

Yüksel AYTUĞ/Sabah
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com