Gümüş ve Hediyelik Cam İşleme Kursu protokolü imzalandı

Gümüş ve Hediyelik Cam İşleme Kursu protokolü imzalandı
Kütahya Belediyesi, İş-Kur İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülecek olan; Gümüş ve Hediyelik Cam İşleme Kursu protokolü Belediye Başkanı Mustafa İça'nın makamında imzalandı.

Kütahya Belediyesi, İş-Kur İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülecek olan; Gümüş ve Hediyelik Cam İşleme Kursu protokolü Belediye Başkanı Mustafa İça'nın makamında imzalandı.
Protokol törenine, Belediye Başkanı Mustafa İça, İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Karakayalı arasında gerçekleştirildi.
İmza töreninde bir konuşma yapan İça, şöyle konuştu:
“Kütahya'da artık alışa geldiğimiz meslek edindirme kurslarından iki tanesinin daha protokolünü imzalayıp açılışını gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi birçok insanımız, her işi yaparım deyip pek çok işe talip olmaya çalışıyor. Önemli olan bir işi en iyi şekilde yapabilmek, bununla ilgili eğitimi beceriyi sağlayabilmek ve dolayısıyla istihdam içerisinde öncelik kazanabilmektir.
Bu anlamda Kütahya Belediyemiz yıllardır mesleki eğitime önem vermiş ve bununla ilgili KÜMEK kuruluşumuzu hayata geçirmiştir. Bu çalışmalarımızı İl İstihdam Kurulumuzda Sayın Valimizin Başkanlığında yaptığımız toplantılarda 1 Yıllık program içersinde belirliyoruz. Bugün; gümüş işlemeciliği ile hediyelik cam eşya kursunu başlatacağız. Bu kurslarda kursiyerlerimize günlük 15 TL ücret ödeniyor ve on ikişer kişilik gruplar halinde gerçekleştiriliyor. Bunlarında kendi eğitim programlarına göre süreleri var. Her iki kursumuz için 11 Mayıs'ta kursiyer seçimimize başlayacağız. 16 Mayıs'ta da kurslarımızı başlatacağız. Gümüş işlemeciliği Kursu 5 Temmuz da, hediyelik cam eşya kursumuz, 15 Temmuz da tamamlanacaktır. Tabi bu eğitimlerin hobi olarak kalmaması için, KÜMEK İş Merkezimizde devam etmek isteyenlere üretimde yer veriyoruz ve yapmış oldukları gümüş ve hediyelik cam ürünlerin satışından elde edilen gelirle kendilerini destekliyoruz.
Kursiyerlerimiz, kurs sonunda kendi işyerlerini açabilme imkânına da sahip olabileceklerdir. Bu anlamda bu sene üç tane kurs açmış bulunuyoruz. Yıl içerisinde 8 kursumuzu daha açacağız. Bu kurslarla ilgili Belediyemiz her türlü saf malzemelerini, kurs yeri teminini ve diğer tüm imkânları sağlıyor. Huzurunuzda İş-Kur İl Müdürlüğümüze ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bu kursa talip olanlarında böyle bir vesileyle evine ekmek götürmesini diliyorum. Teşekkür ediyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com