"Gümüşdağ dönmemeli"

"Gümüşdağ dönmemeli"
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, çok çarpıcı açıklamalar yaptı...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi için geldiği Olimpiyatevi'nde Türkiye gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. Hasan Sarıçiçek'in, Türkiye gazetesinde yazdığı haberde Aydınlar'ın açıklamaları yer aldı.

Aydınlar, İbrahim Akın’ın G.Antepspor’a transferiyle ilgili soruya, “Şikeyi itiraf eden futbolcuya ben olsam lisans vermem. Etik değer her şeyden önce gelir. Suçlu kimse cezasını çekmeli. Ama bizde kurumlar bağımsız. Tedbiri kaldırılmış. Burada anlayamadığım şey, şikeyi itiraf eden futbolcu ile anlaşma yapan kulübün transfer tercihi” diye konuştu. TFF Başkanı Aydınlar tedbir cezası kaldırılan Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Tayfur Havutçu’yla ilgili olarak da, “Onun konumu daha farklı” ifadesini kullandı.

"GÜMÜŞDAĞ DÖNMEMELİ"

TFF Başkanı, “Hiçbir şeyi halının altına itmek gibi bir düşüncemiz yok. İddianamenin açıklanmasıyla birlikte hemen disiplin soruşturmasını başlattık. Etik Kurulu raporuna göre kişi ve kurum ayrımı yapmaksızın soruşturma çok yönlü yürütülüyor. Tedbir konulanlar var, tedbiri kaldırılanlar var. Bu süreç çok önemli ve Türk futbolu için dönüm noktası. O sebeple çok dikkatli ve vicdanları sızlatmayacak şekilde süreci tamamlamalıyız” dedi. Aydınlar, adı iddianamede geçtiği için görevini 1 ay süreyle askıya alan ve yönetim kurulu toplantılarına katılmayan başkan vekili Göksel Gümüşdağ’la ilgili soruya, “Dönmemesi gerekir” dedi.

"58. MADDE DEĞİŞECEK"

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, şike yapan kulüplerin küme düşürülmesini öngören TFF Disiplin Talimatı’nın 58. maddesi ile ilgili soruya, “Ben değişmez demedim. Değişmeli ancak şu süreçte değil, soruşturmanın bitiminden sonra değişmeli. Artık yeni ve beyaz bir safya açılmalı” dedi.

58. maddenin niçin ve nasıl değiştirilmesi gerektiğine ilişkin soruya ise TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “O maddede şike yapan ile şikeye niyet eden, teşvik primi veren ile teşvik primi vermeye niyet eden bir tutuluyor. O sebeple 58. maddenin yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Tabii bu suçlara yeltenenlerin konumları da önemli. Başkan ve yönetim kurulu üyesi ise o kulüp küme düşürülmeli ama değilse ceza farklı olmalı. Bunların düzenlemesini TFF hukukçuları yapacak. Ama soruşturma bitiminde yapacak!” şeklinde konuştu.

"KÜME DÜŞSE DE AVRUPA’YA GİDER!"

“İddianame açıklandığı halde şike ve teşvikle ilgili cezalar neden şimdi değil de sezon sonuna bırakıldı? Bu sezonu şampiyon ya da ikinci bitiren takımın bir önceki sezon şike veya teşvike karışmış ise durumu ne olacak? Avrupa’da Türkiye’yi hangi takım temsil edecek?” şeklindeki sorulara ise TFF Başkanı Aydınlar şu cevabı verdi:

“Eğer bu sezonu şampiyon veya ikinci bitiren takım bu sebeple küme düşülürse Avrupa’ya Bank Asya 1.Lig’den gider. Biz göndeririz. Ama orası ile ilgili tasarrufu UEFA yapıyor. Bence gider“ (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com