Gümüşdağ'a ne soruldu ?

Gümüşdağ'a ne soruldu ?
Serbest bırakılan Göksel Gümüşdağ konuştu.

Sansürsüzhaber - Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, tamamlanan sorgusunun ardından Beşiktaş Adliyesi'nden ayrıldı. Gümüşdağ, çıkış yaptıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"KUPA FİNALİ İLE İLGİLİ SORULAR SORULDU"

Gümüşdağ, "Dün, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Savcılığımızın isteği üzerine davet edildik. 3-4 konu ile ilgili ağırlıklı sorular soruldu. Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası maçı ile ilgili bilgime başvurdular. İçerdeki arkadaşların tapeleri ile ilgili başvuruma başvurdular. Ayrıca hem o dönemin Kulüpler Birliği Başkanlığını yapan Aziz Yıldırım ile hem de diğer kulüp başkanlarıyla ilgili telefon görüşmelerim bana soruldu." dedi.

"TÜRK FUTBOLUNDAN ÇEKİLMEYE HAZIR OLDUĞUMUN KAYITLARA GEÇMESİNİ İSTEDİM"

Gümüşdağ sözlerine, "Bütün konularla ilgili olarak şunu özellikle bildirdim: İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak adli cezaya gerek kalmadan da Türk futbolundan çekilmeye hazır olduğumun kayıtlara geçmesini istedim" şeklinde devam etti.

Gümüşdağ, "Gizlilik devam ediyor onun için çok fazla konuşamıyorum. İfade vermekten dolayı çok memnumum. Biz her zaman gerek kulübümüzle, yönetim anlayışımızla Türk futboluna model olmaya çalıştık. Sadece resmi prosedür devam etti. Diyorum ya, kulüpler birliği başkan vekili olduğum dönemiyle ilgili sorular soruldu. Benimle ilgili çok şey söylenmişti. Ben ifade vermekten dolayı çok mutlu oldum" şeklinde konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün TFF'nin İstinye binasındaki Göksel Gümüşdağ'ın ofisinde arama yapmıştı. Yapılan aramada emniyet güçleri, Gümüşdağ'ın odasındaki bazı belgeleri inceleyerek, bilgisayardaki dijital verilerin kopyasını aldı.
 
Şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan Gümüşdağ dün Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, Vatan Caddesi'ndeki, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Geceyi Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren Göksel Gümüşdağ sorgusunun ardından bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi ve savcıya ifade verdi. Gümüşdağ sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com