Gümüşteki artış herkesi sevindirdi!

Gümüşteki artış herkesi sevindirdi!
Altın fiyatları yükselirken gümüşün de değerinin artması yatırımcıya yeni alanlar yarattı...

Gümüşün altına göre daha ucuz olması ama son üç yılda Gümüş fiyatlarının 3.5 kat artmasıyla Gümüş hem takıda hem de yatırımda yıldızını parlatıyor.Tasarım Gümüş de takılar yapan Pesavento'nun Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yaman "Gümüşteki fiyat artışı bu değerli madeni aynı zamanda yatırım aracı haline getirdi. Bankalar altın depo hesabı gibi Gümüş depo hesabı hizmeti vermeye başladılar. İnsanlar artık bankaya Gümüş yatırıp hem değer artışından hem de aylık getirisinden yararlanmaya başladı. 3 yıl önce 1 kilo gümüşü 500-600 lira arasında alabilen esnaf, bugün aynı kilodaki gümüşü 3 bin liraya alabiliyor. Fiyatlar yaklaşık 3.5 kat arttı" dedi.

Gümüşün 2012'nin modası olacağını belirten Yaman "Bugüne kadar sadece aksesuar olarak tercih edilen gümüşün son dönemde yatırım aracı olarak kullanmaya başladığını gözlemliyoruz. Altın gibi değil. Tasarım Gümüşler artık yatırım amaçlı alınıyor dedi. Altın fiyatlarındaki dengesizliğin büyük firmaları da gümüşe yönelttiğini belirten Yaman, Gümüş toptancılığının veya şık Gümüş mağazalarının sayısının arttığını söyledi.

Dünya piyasalarındaki altın fiyatlarındaki inanılmaz dalgalanmanın ise altını takı olarak almayı imkansız hale getirdiğini söyleyen Yaman "Artık üzerinde işçilik olan, tasarım altınlar el yakan fiyatları nedeniyle hanımlara cazip gelmiyor. Hanımlar yeni tercihiyse gümüş. Liderliğini İtalyan Pesavento'nun yaptığı dünya Gümüş takı tasarımında patlama yaşanıyor. Aynı zamanda Türkiye'de de Gümüş tasarımı yapan firmalar talep patlaması yaşıyor" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com