Günay yine AKP'ye çaktı

Günay yine AKP'ye çaktı
AKP'nin muhalif ismi Ertuğrul Günay yine partisini fena bombaladı

Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay twitter'dan partisini ve Başbakanı yine topa tuttu. Son yaşanan Vali krizinde hakaret eden Vali Coş'a sahip çıkan Erdoğan'ı eleştiren Günay Başbakan'a yakın tarih okumasını da tavsiye etti.

İşte Ertuğrul Günay'ın o sözleri;

"Önce Akif merhumun sözüyle başlayalım: "şudur cihanda benim en beğendiğim meslek sözüm,odun gibi olsun,hakikat olsun tek!" devam edelim. Bir ülkede siyasetle ilgilenenler biraz yakın tarih okumalı: Güçlü iktidarları, içini yandaşlar çürütmedikçe hiçbir kuvvet kolay yıkamaz. Güçlü bir iktidara, halka ta'n*eden idareciler ve varlığını yaranmaya adamış sözde yandaşlardan daha fazla kimse zarar veremez! kötülük Halka zulmeden idareciler çeyrek asırlık tek parti iktidarının, fırsatçı/türedi yandaşlar da halkın sevgisini kazanmış DP'nin altını oydu.

Her iktidar, "yukarıya tabasbus /aşağıya tahakküm"ü idarecilik sananlardan ve yaranmayı geçim kapısı yapanlardan özenle sakınmalıdır. Varlığını tabasbusa borçlu olanlar ve gücünü/değerini makamından alanlar bu sözlerden hoşlanmaz. Varsın olsun; ".hakikat olsun da tek!"
(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com