Günay yine Erdoğan'a çıkıştı

Günay yine Erdoğan'a çıkıştı
"Başbakan devlet refleksi değil siyaset aklıyla davranmalıydı"

Günlerdir twitter'dan partisine ve Erdoğan'a muhalefet eden AKP Milletvekili Ertuğrul Günay Genel Kurul'da konuşturulmadığı için basın toplantısı yapmak zorunda kaldı.

Gezi Parkı ve İstanbul'un siluetinin bozan kuleler ile ilgili attığı tweetlerle AKP'den istifa edeceğine dair haberler çıkan Ertuğrul Günay bugün TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Önce Genel Kurul'da konuşturulmamasına 'Başkanlık ve benim aramda sanırım bir kopukluk oldu.' sözleriyle açıklık getiren Günay yaşananları 'basit ama yönetilemeyen bir süreç olarak' değerlendirdi.

İnsanların demokratik haklarını kullandığını ancak 31 Mayıs'ta yapılan polis müdahalesinin olayları daha kötü biryere çektiğini söyledi.

MEMET ALİ ALABORA'YA DESTEK

Memet Ali Alabora'nın twitter'dan yazdığı ve daha sonra da linç kampanyasına dönüştürülen “Mesele sadece gezi parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı hadi gel” tweetine Günay "Gezi Parkı bütün bu hayata karışan ortama itiraz edenlerin, özgürce yaşamak isteyenlerin toplandığı ortak bir alana simgeye dönüştü. “Mesele gezi parkından ibaret değil arkadaş” denilerek de anlatılmak istenen bu, iktidar değiştirmek değil. Bu tepkiyi anlamak ve yeni tepkilere yol açmadan sükuneti sağlamak her ülkede öncelikle bizim yönetimin görevidir." sözleriyle destek verdi.

Taksim'deki çalışmalara bakanlığı döneminde de eleştirel yaklaştığını sözleyen eski kültür bakanı yaşananların en temel sebebinin de " Sorumluluğu büyük olan sözlerden geri dönmek zordur. Yavaş yavaş bir düzeye geliyoruz. Önce avm sonra kışla sonra kültür merkezi ve müze denerek ortak bir yere geliyor Başbakan" diyerek aslında Başbakan'ın sözünü geçirme geri adım atmama ısrarından bu hale geldiğini söylemiş oldu.

Partiden istifa etmeyeceğini söyleyen Ertuğrul Günay "Siz de partinizin “duran adamı” mısınız?" sorusuna "Bazen duruyor gibi görünürsünüz ama derinden yürüyorsunuzdur." diyerek cevap verdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com