Günay'dan Erbakan Yorumu!

Günay'dan Erbakan Yorumu!
Günay: Erbakan, geniş bir kitlenin çok partili rejime entegre olmasını sağladı...

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın geniş bir kitlenin çok partili rejime entegre olmasını sağladığını söyledi. Günay, "Böyle gözükmüyor olabilir ama ileride siyaset araştırmacıları onun bu yönünü takdir ve şükranla yazacaktır." dedi.

CENAZEYE KATILDIM GEÇ KALDIM
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde, Adil Özkan Çini ve Yağlı Boya Resim Sergisinin açılışını yaptı. Günay açılışta yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan'ın İstanbul'daki cenaze törenine katıldığını hatırlatarak bu nedenle sergiye biraz geç kaldığını söyledi.

İnsanların yaşadıkları zaman yeterince değerlendirilemeyebildiğine dikkat çeken Günay, "Siyasi olaylarda içinde yaşandığı zaman anlaşılmaz ve ne yazık ki ön yargı perdesinin arkasında zaman zaman gerçekliği yeterince görünmez. İleride sanıyorum ki sosyolaglar ve siyaset araştırmacıları yazacaklar." dedi.

ONU ŞÜKRANLA YAZACAKLAR
Erbakan'ın Türkiye siyasetini çoğulculuğa kavuşturma konusunda son derece sabırlı, dikkatli, gayretli tahammüllü bir serüven yaşadığını aktaran Günay, "Ama hiçbir zaman yasal çerçevenin dışına çıkmaya kimseyi zorlamadı. Türkiye'de çok geniş bir kitlenin siyasete demokrasiye çok partili rejime entegre olmasını sağlamaya çalıştı. Böyle görünmüyor olabilir ama ileride siyaset araştırmacıları onun bu yönünü takdirle ve büyük bir şükranla yazacaklardır." diye konuştu.

TÜRK SİYASETİNE RENK KATTI
Erbakan'ın 40 yıl boyunca siyasetin içinde olduğuna dikkat çeken Günay, şöyle devam etti: "Çevresinde hiç kimse herhangi bir şiddet olayına karışmadı. Hiçkimseyi hiçbir şekilde şiddet olayına ve yasadışı olaya yönlendirmedi. Türk siyasi tarihine de önemli bir renk kattı. Kendisi ile dostluk, arkadaşlık etme şansına kavuştum. Zor günlerde yakınlıklarımız oldu sonraki günlerde de devam etti. Ağabey kardeş ilişkimiz her zaman vardı. Gerçek bir beyefendiydi. "Konuşmasının ardından Günay, sergiyi gezerek tablolar hakkında bilgi aldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com