Günay'ın sonu ne olacak?

Günay'ın sonu ne olacak?
Ertuğrul Günay, Başbakan'a itidal çağrısının altına imzasını attı

Gezi olayları süresince yaşananlar hakkında sürekli hükümeti ve Başbakan'ı eleştiren AKP Milletvekili eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay şimdi de Başbakan'a yönelik itidal çağrısı bildirisine imza attı.

Twitter sayfasından açıklamalarda bulunan Günay Gezi Parkındaki polis şiddetini, Baçbakan'ın üslubunu, Topçu Kışlasını ve daha bir çok şeyi eleştirmişti. Hatta başka bir AKP milletvekili bu konuları kendi aralarında konuşmayı teklif etmişti. Ancak görülen o ki Ertuğrul Günay'ın durmaya niyeti yok. Genel Kurul'da açıklama yapmasına izin verilmediği için ayrıca basın toplantısı yapan eski bakan Erdoğan'ın alışık olmadığı muhalif tavrını sürdürüyor.

Bugün medyaya yansıyan sanatçıların 'Kaygılıyız' ilanının bir benzeri olarak 'Devlete itidal çağrısı' yayınlandı. Birçok gazeteci yazar ve sanatçının imzaladığı bildiriyi Günay da twitter sayfasından paylaştı ve "Okudum,imzalıyorum.." dedi.

"Devlet, insan için vardır; insan devlet için değil. Biz yurttaşlar; grup taassubunu, parti taraftarlığını, inanç ve mezhep çekişmesini değil, öncelikle adaleti, toplumu, insanı eksen alan bir devlet istiyoruz. Bizler; insanların düşüncesine, giyimine kuşamına, başını örtmesine, açmasına, yaşam tarzına, eylemine, protestosuna, sivil itaatsizliğine saygı gösteren, “itidalli bir devlet” istiyoruz. Böyle bir ülkenin yurttaşları olmakta kararlıyız. " ifadelerinin  yer aldığı çağrıyı Balçiçek İlter, Barış Pirhasan, Baskın Oran, Can Dündar, Cengiz Çandar, Hüseyin Avni Danyal, Akasya Asiltürkmen,  Koray Çalışkan, Mehveş Evin, Orhan Pamuk, Oya Baydar, Rıdvan Akar, Şafak Pavey, Tarhan  Erdem, Teodora Doni ve Tilbe Saran gibi isimler de imzaladı.

Tüm bunlar akıllara şu soruyu getiriyor; Eleştiriye tahammülü olmadığını son olaylarda bir kez daha gördüğümüz, partide tek adamlıktan vazgeçmeyen Erdoğan'ın Günay'a tepkisi ne olacak? Bu söylemlerinden sonra AKP'de Günay'ın sonu ne olacak? (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com