Günde en az iki havuç yiyin...

Günde en az iki havuç yiyin...
Uzmanlar, havucun insan sağlığındaki yararının büyük olduğunu açıkladı. Havucun, kadınlarda kalp hastalıkları ve felç tehlikesinin yüzde 68 oranında azalttığı bildirildi.

Günde en az 2 havuç yiyen erkeklerde kandaki kolesterolün yüzde 10 oranında azaldığını belirten uzmanlar, 'Her gün yenen bir havuç da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indiriyor. Havuçtaki beta-karotin de gözleri yaşlılığın getirdiği görme zayıflığından koruyor ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Havuç aynı zamanda mide ve bağırsak kanamalarını önler, kansızlığı giderir, anne sütünü arttırır, yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir. Bununla birlikte idrar ve bağırsak gazlarını söktürür, ülserdeki şikayetleri giderir' diye konuştu
Havucun kansere karşı etkili olduğu gibi cildin kurumasını da engellediğini ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ifade eden uzmanlar, 'Havuç besin değeri çok yüksek olduğu kadar, kansere neden olan serbest radikalleri durduruyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Havucun en büyük özelliklerinden biri içerdiği bu maddenin cildin kurumasını engelleyen A vitaminine dönüşebilmesidir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com