Gündem yine MOBESE

Gündem yine MOBESE
Tavşanlı'ya kurulması planlanan ancak bir türlü kurulamayan Kent Güvenlik Sistemi (MOBESE) için Öğretmenevi'nde bir toplantı daha gerçekleştirildi.

Tavşanlı'ya kurulması planlanan ancak bir türlü kurulamayan Kent Güvenlik Sistemi (MOBESE) için Öğretmenevi'nde bir toplantı daha gerçekleştirildi.
İlçe Kaymakamı Mehmet Suat İlhan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mahmut Yürüksoy, Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Emniyet Müdürü İlyas Murat Erdal ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, banka müdürleri ve işadamlarının katıldığı toplantıda MOBESE için destek istendi.
Geçtiğimiz günlerde Vali Şükrü Kocatepe'nin de katılmış olduğu toplantıda taahhüt edilen maddi yardımların kesinleştirildiği toplantıda, yaklaşık 450 bin TL'lik bir kısmının Belediye ve işadamları tarafından toplandığı belirtildi. Toplantıda konuşan Hatipoğlu, MOBESE'nin ilçe için son derece önemli olduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı'nın Kütahya'nın en büyük ilçesi konumunda olduğu-nu anımsatarak, ilçede MOBESE'yi 2010 yılında faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.
İlçe halkının gerek şahsi güvenlik gerekse de sahip oldukları mal varlıklarının korunması acı-sından MOBESE'nin hayati önem taşıdığını vurgulayan Güler, toplantıya katılan tüm kurum ve kuruluşlara yapmış ve yapacak oldukları desteklerden dolayı teşekkür etti.
Toplantıda hazır bulunan banka müdürleri, resmi yazının kendilerine ulaşmasıyla beraber merkezlerine bu konu hakkında bilgi vereceklerini, öngörülen doğrultuda ellerinden gelen desteği yapacaklarını bildirdiler.
GLİ temsilcileri ise kurulumda gereken iş desteğinin yanı sıra maddi destek de yapacaklarını, miktarın görüşmelerin ardından netlik kazanacağını belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com