Gündemin adı yine "skandallar" oldu

Gündemin adı yine "skandallar" oldu
Geçtiğimiz Mayıs ayında Bakanlığın süt projesinde yaşanan skandal, Uludere olayı ve Hükümetin karanlıkta bıraktığı noktalar, Kayseri'deki canlı bomba saldırısı ile birlikte 'olayda ihmal var mı?' tartışmaları ve kürtaj polemiği gündeme damgasını vurdu.

Okul sütünden rahatsızlanma krize yol açtı…
Mayıs ayı başında, Okul Sütü Projesi kapsamında okullarda dağıtılan sütler nedeniyle yaklaşık bin 600 çocuğun rahatsızlanması, krize yol açtı. Okul Sütü Projesi, Mayıs ayında 13 bin 778 haber ve yazı ile gündemde yer aldı.

Uludere Olayı Şahin’in açıklaması ile alevlendi
Uludere
'de 34 kişinin kaçakçılık yaptığı iddiasıyla vurulması, gündemdeki önemini hala koruyor. Olayın emniyet güçlerinin tecrübe eksikliği nedeniyle yaşandığı belirtilirken, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in 34 kişinin kaçakçılık yaparken vurulduğunu hatırlatarak “Sağ yakalansalardı kaçakçılıktan yargılanacaklardı.” sözleri kamuoyunda büyük tartışmalara yol açtı. Şahin’in bu açıklamalarının parti ve hükümet ile bir ilgisinin olmadığı belirtilerek, sözlerin Şahin’in kişisel yorumu olduğu ifade edildi. Olay, AKP'de derin bir çatlağa yol açtı. Uludere Operasyonu, ay boyunca 2 bin 370 haber ve yazıda yer aldı.

Kayseri’deki patlama ülkeyi ayağa kaldırdı
Türkiye, ay içerisinde Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yaşanan terör saldırısıyla sarsıldı. Canlı bomba oldukları belirlenen teröristler, yakalanacaklarını anlayınca içinde bulundukları aracı Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde patlattı. Olayda bir polis şehit olurken, 1'i ağır 18 kişi yaralandı. Olayla ilgili hükümet ve muhalefet çevrelerinden çeşitli açıklamalar geldi. CHP ve MHP liderleri, olayda ihmalin söz konusu olduğunu iddia ederek eleştirilerde bulundu.

Kürtaj ile ilgili bir yasa kapıda
Başbakan Erdoğan
’ın “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Her kürtaj bir Uludere'dir” sözleri kürtaj tartışmalarını başlattı. Ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tartışmalara "tecavüz bebekleri de doğmalı" diyerek katılması gündemi iyice alevlendirdi.

Hükümet kanadı muhalefet ve tartışmalara rağmen Haziran ayında konu ile ilgili raporun ve yasanın Bakanlar Kurulu'na geleceğini söyledi.

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından hazırlanan siyaset raporunda AKP yine medyada en çok yer alan parti oldu. Medya, muhalefe ise fazla yer vermedi. Başkanlık sistemi tartışması ile de gündemi sıklıkla meşgul eden AKP, 144 bin 735 haber ve yazıda yer aldı.

Kılıçdaroğlu partisinin terörü bitireceğini ifade etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, süt projesiyle yandaş firmalara para kazandırıldığını iddia ederek dikkatleri üzerine çekti. Kayseri’de Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan saldırıda da ihmal olması nedeniyle eleştiren CHP lideri, TBMM Başkanı’na terörü nasıl bitirecekleri ile ilgili bir dilekçe vereceklerini belirtti.

MHP başkanlık sistemine karşı
Rapora göre, MHP 37 bin 173 haber ile medyada yer aldı. MHP lideri Devlet Bahçeli, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Mayıs kutlamalarını sadece okullarda yapılmasını öngören genelgesini ağır bir dille eleştirdi. MHP ayrıca, başkanlık sistemine karşı çıkmaları ile de gündemde yer buldu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com