Gündüz Geceye Döndü

Gündüz Geceye Döndü
Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Mardin ve Siirt'te 'toz bulutu' hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Dün geceden itibaren güneyden esen kuvvetli rüzgarın etkisiyle Suriye üzerinden gelen toz bulutu, Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve bazı ilçelerinde etkisini sürdürüyor.

Meteoroloji yetkilileri, bölge genelinde toz taşımının olduğunu güneyden esen rüzgarla birlikte Suriye'den yükselen toz partiküllerinin bölgede etkili olduğunu söylediler.

Dün başlayan toz bulutunun bugün daha da etkili olduğunu, yarın ve perşembe günü de etkisini sürdüreceğini kaydeden yetkililer, ''Toz partikülleri en çok Mardin ve Şanlıurfa'da daha etkili. Basınç sistemi ve güneyli rüzgarlar kuvvette oldukça etkisi daha fazla oluyor'' dedi.

Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını önerdi.

GÜNDÜZ GECEYE DÖNDÜ

Şırnak şehir merkezi adete kızıla boyandı. Görüş mesafesinin düşmesi üzerine araç şoförleri sis lambalarını açarak hareket ederken, sokak lambaları da yandı. Gündüzü geceye çeviren toz bulutlarının etkisini artırması üzerine hava adeta kararırken vatandaşlar ise ev ve iş yerlerinde elektriklerini açmak zorunda kaldı. Yağmur yerine çamur yağarken, caddelerden adeta çamur aktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com