Güne gitmek yerine, sanat öğreniyorlar

Güne gitmek yerine, sanat öğreniyorlar
BURDUR'da 63 yaşındaki Hayat Doğan ile 62 yaşındaki Gülser Mutlu, kadınların kendi aralarında yaptığı günlere gitmek yerine belediyenin açtığı kurslara...

BURDUR'da 63 yaşındaki Hayat Doğan ile 62 yaşındaki Gülser Mutlu, kadınların kendi aralarında yaptığı günlere gitmek yerine belediyenin açtığı kurslara katılarak sanat öğreniyor.

Burdur Belediyesi'nin Kültür ve Sanat Atölyesi'nde 12 yıldır çeşitli branşlarda eğitimler veriliyor. Görsel sanatlar öğretmeni Hülya Altuğ öncülüğünde ahşap yakma, yağlı ve sulu boya, kara kalem ve mozaik tekniği gibi alanlarda kadın, erkek ve çocuk kursiyerlere eğitimler veriliyor.

Kültür ve Sanat Atölyesi açıldığı günden beri aralıksız 12 yıldır çeşitli kurslara katılan 1 çocuk annesi Hayat Doğan, "Burası açılmadan önce belediyenin düzenlediği Türk Halk Müziği korosuna gidiyordum. Buranın açılacağını duyunca geldim. 12 senedir kursa severek geliyorum. Ahşap yakma ile başladım, yağlı boya ve mozaik tablolar yapıyorum" dedi.

'SANATLA İLGİLENMEK DAHA GÜZEL'

Yaptıkları eserlerin sergilendiğini ve bundan mutlu olduklarını aktaran Hayat Doğan, "Her sene sergilerimiz oluyor. Yaptığımız eserleri sergiliyoruz. Altın günlerinde vakit geçirmektense sanatla ilgilenmek daha güzel. Herkese tavsiye ediyorum. Yaptığım eserlerden bazılarını yakınlarıma da hediye gediyorum" diye konuştu.

4 yıldır kursa devam eden 2 çocuk annesi Gülser Mutlu da kursa severek geldiğini ve sanatla uğraşmaktan mutlu olduğunu belirtirken, "Ahşap yakmayla başladım. Şimdi mozaik çalışması yapıyorum. Bir şeyler üretmekten mutlu oluyorum.

Yaptığım eserler evimin duvarlarını süslüyor. Günlerde gezeceğimize burada sanatla uğraşıyoruz. Çocuklarıma, eşime, dostuma hediye ediyorum, bundan da mutluluk duyuyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Güne gitmek yerine, sanat öğreniyorlar

Güne gitmek yerine, sanat öğreniyorlar

Güne gitmek yerine, sanat öğreniyorlar

Güne gitmek yerine, sanat öğreniyorlar

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com