Güneş Ne Zaman Kendini Gösterecek?

Güneş Ne Zaman Kendini Gösterecek?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yurtta beklenen hava sıcaklık tahminlerini yaptı..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yurtta beklenen hava sıcaklık tahminlerini yaptı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin (Marmara, Karadeniz, Ege'nin kuzeyi, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Erzincan ve Ardahan) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da 2 ila 4 derece azalacak, Ege ve İç Anadolu'da 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesi ve hava kalitesinde azalma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ANİ KAR ERİMELERİ UYARISI: Özellikle doğu bölgelerde, sıcaklık artışlarına bağlı olarak ani kar erimeleri görüleceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su baskını, ani sel ve çığ tehlikesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu İzmir, Manisa ve Kütahya çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli, sonrasında kıyları aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Erzincan ve Ardahan çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com