Güney’den şok edecek Ergenekon iddiası

Güney’den şok edecek Ergenekon iddiası
Tuncay Güney’e göre birçok sanık 5 yıl daha cezaevinde yatacak...

Gözaltında verdiği ifadelerle Ergenekon davasının kritik ismi haline gelen Tuncay Güney, Ergenekon davasının global bir operasyon olduğunu belirterek Türkiye’nin başkanlık sistemine geçişi için aşama olduğunu söyledi. Güney, Ergenekon davası nedeniyle uzun süredir “terör örgütü üyesi” olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan gazetemiz yazarı ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın arasında bulunduğu birçok tutuklunun, uzun tutukluluk sürelerine ilişkin olarak da, “Ben 10 yıl yatacaklar dedim. 5’i gitti, 5’i kaldı” diye konuştu.

Ulusal Kanal’da canlı yayınına Kanada’dan telefonla bağlanan Güney, Ergenekon davasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Şimdiye kadar işkence görmesinin kimse tarafından gündeme getirilmediğini söyleyen Güney, AKP hükümetine yakın basınyayın organları tarafından Ergenekon kampanyasının başlatıldığını söyledi.

Türkiye’de rejim değişikliğine gidilmek istendiğini ve bunun altyapısının da Ergenekon davasıyla hazırlanmaya çalışıldığını belirten Güney, “Ergenekon operasyonu durduruldu. Zekeriya Beyaz gözaltına alındıktan sonra durduruldu. Daha büyük bir operasyona geçilecekti. Basın ayağına geçilecekti” dedi. Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Güney, “Ergenekon Türkiye’de Arap Baharı’dır. Sistem yumuşak bir geçiş yapıyor” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com