''Günümümüzde yargı baskı altında olmamalı''

''Günümümüzde yargı baskı altında olmamalı''
Hasan Polatkan, idam edilişinin 50. yıl dönümünde Eskişehir'de anıldı.

Hasan Polatkan, idam edilişinin 50. yıl dönümünde Eskişehir'de anıldı.
İbis Otel'deki anma programına Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile çok sayıda davetli katıldı. Cindoruk, merhum Hasan Polatkan'ı saygıyla, rahmetle andıklarını belirterek, 'Yargılandığı mahkemenin içinde olmaktan hala üzüntü duyuyorum. O gün aradığımız doğru yargıyı, doğru savcıyı, bu konuda ısrarda ne kadar haklı olduğumuzu bugünlerde daha iyi anlıyorum. Hasan Polatkan ve onunla ölüm cezasına çarptırılanlara ne kadar vicdansızca davranıldığını günümüzde halkımız daha iyi anlayarak
gerçekleri görmektedir. Dünyada çok zulüm var. Ama en kötü zulüm, savcı tarafından, mahkeme tarafından yapılan zulümdür. Ben zamanında haksız yere tutuklanmış, cezaevlerinde sürünmüş bir avukatım. Siyasetçi kişiliğim dışında hukuk adamı olarak bu itirazları gösteriyorsam, Türkiye'de hiçbir baskı ve zorluğun bulunmadığı bu ortamda, savcı, hakim ve mahkemelerin hata ve yanlı karar verebileceklerini artık düşünmek istemiyorum. Yargının artık bağımsız olmasını istiyoruz' dedi.
Referandumla ilgili konuşan Cindoruk, 'Şu anda Türkiye'yi üçe böldü. Misak-i Milli'deki sınırlarımız tehlike altındadır. Bu tehlikede olan topraklarımızdaki yaşayanlar da bizim vatandaşımız, yani Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan kişilerdir'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com