Günün 2 saati kaygıya gidiyor

Günün 2 saati kaygıya gidiyor
Ortalama bir yetişkinin günde iki saatinin çevresinde olan biten birçok şey için kaygı duyduğu belirtildi. Geçim derdi, yaşlanma, ilişkiler bu kaygılar arasında başta geliyor.

İngiltere'de yapılan bir araştımada ortalama bir insan gününün 2 saatini harhangi bir şey için endişeleniyor. Bu endişe insan ömrünün beş yılını alıyor. Mali durum, yaşlanma, iş güvencesi ve ilişkiler endişe edileceklerin başında geliyor.

Araştırmaya göre bu kaygılar insanın işe yoğunlaşmasına engel oluyor. Gece iyi uyku uyuyamıyor ve hatta partneri ile arası açılıyor. Benenden Health adlı sağlık kuruluşunun yaptığı araştırmada ortalama bir insan sırtına haftada 14 saat endişe yüklüyor. Araştırmaya katılanların yüzde 75'i stres ve endişenin sağlığını etkilediğini kabul ediyor.

Benenden Health'den Paul Keenan "Stres yaşamımızı domine ediyor. Bu da iş yaşamımıza öenmli oranda etki ediyor. Bunun yanında gece uykumuzun kalitesiz olmasına ve kişisel ilişkilerimizin bozulmasına sebep oluyor" dedi. Keenan, "Katılımcıların yüzde 45'i günlük kaygıların sağlığını kötü etkilediğini belirtirtiyor, yüzde 32'si ise kaygı ve stres nedeniyle doktotra gittiklerini söylüyor. Ortak kaygılarımız ise yaşlanmaktan korkmak, iş güvencesinin olmaması, kişisel mali durum gibi konular" dedi.

Ortalama bir yetişkin her ay en az altı gece uykusunun bölündüğünü söylüyor. Dörtte biri çok fazla endişeye kapıldığında üstesinden gelemediğini ve kaçışı seçtiğini söylüyor.

İşte araştırmaya göre en fazla kaygı duyulan 10 şey:

1- Aşırı kilo almak
2-Yaşlanmak
3-Güvencesizlik
4-Genel koşuşturma
5-Açık kredi ya da borç
6-Düşük enerji seviyesi
7-Kredi kartı borcu
8-Kira veya ev kredisi ödemesi
9-İş güvencesi
10-Diyet(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com