Günün gazete manşetleri

Günün gazete manşetleri
Hangi gazete hangi haberi manşete taşıdı?

Hürriyet Gazetesi’nin bugünkü manşeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye-AB ilişkileri hakkındaki yorumunu konu alıyor. Erdoğan’ın Türkiye’nin AB ile ilişkilerine yeni bir boyut kazandıran sözleri “AB’nin yaptığı saygısızlıktır” başlığıyla okurlara sunuluyor.

Sabah Gazetesi ise bugünkü manşetini özel habere ayırmış. Yasel Arafat’ın 22 yıllık eşi Süha Arafat’la yapılan röportajı manşete taşıyan Sabah, Arafat ve özel hayatına dair ayrıntıları okurlarla buluşturuyor.

Milliyet gazetesi ise bugünkü manşetini günlerdir Türkiye’nin kanını donduran Amerikalı turist Sarai Sierra cinayetine ayırmış. Cinayet hakkında ayrıntılı bilgi veren Milliyet, soruşturma kapsamındaki bir ihbar telefonunun cinayeti aydınlatabileceği konusuna vurgu yapmış.

Habertürk’ün bugünkü manşetiyse yeni bir yönetmelik var. Cezaevinde rahatsızlanan mahkumların bundan sonra evinde tedavi edilmesinin önünü açan bu yönetmelik, çok fazla tartışmaya neden olacağa benziyor.

Zaman Gazetesi’yse manşete AKP’nin anayasa taslağı ve başkanlık sistemine dair ayrıntıları veriyor. Tabii bu arada “CHP’li vekilden skandal sözler” başlığıyla CHP’yi yeren bir habere de yer vermeden geçmeyen Zaman Gazetesi, ayrıca Amerikalı turist Sarai Sierra cinayetinin ardından İstanbul surlarının evsizlere barınak olduğuna dair bir haberi de günün önemli haberleri arasında verdi.

Star Gazetesi ise bugünkü manşetini Başbakan Erdoğan’ın sözlerine ayıran gazetelerden biri. Başbakanın Kürt sorunu ve barış süreci hakkındaki “Fransa’daki olay, DHKP-C saldırısı süreci dinamitleme çabası olabilir…” sözlerini manşete taşıyan Star’ın haber başlığıysa “ Dinamitlense de çözümden dönmeyiz”.

Taraf Gazetesi ise Siyasi Partiler Kanunu’ndaki “ Türkçe’den başka bir dil kullanılamaz” hükmünün kaldırılmasını manşete taşıdı. “ Kürtçe siyasete özgürlük dönemi” başlıklı haberde konuya dair ayrıntılar bulmak mümkün.

Cumhuriyet Gazetesi’yse bugünkü manşetini ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin Türkiye’deki uzun tutukluluk süreleri eleştirisine ayırmış. Radikal Gazetesi de büyükelçinin sözlerini manşete taşıyan gazeteler arasına girmiş. (SAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com