Güral Ailesinden Yardım Eli

Güral Ailesinden Yardım Eli
Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi'ne 26'sı manuel 2 tanesi de akülü olmak üzere toplam 28 adet tekerlekli sandalye dağıtıldı..

Tekerlekli Sandalye Dağıtım törenine Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, KUTSO Başkanı Nafi Güral, Nafi Güral Eğitim Vakfı Başkanı Gülsüm Güral, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı Erkan Güral, Kütahya Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Turizm ve Kültür İl Müdürü Zülkarni Yeldemez, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Yakar ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.
Tekerlekli sandalye dağtımından önce bir konuşma yapan Nafi Güral Eğitim Vakfı Başkanı Gülsüm Güral, engelli vatandaşların ihtiyaçlarının giderilebilmesi için bu tür yardımlarda bulunduklarını söyledi. İhtiyacı olan kişilere yardımcı olmaya çalıştıklarını vurgulayan Gülsüm Güral;' Nafi Bey bana böyle bir imkanı verdiği için öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımızın kendilerini yanlız hissetmememleri için bu tür aktivitelerde bulunmamız mutlka gerekli bizde Nafi Güral Eğitim Vakfı olarak Kütahya Sakatlar Derneği ile irtibata geçiyoruz ve engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda yardım elimizi kendilerine uzatıyoruz. Bu yardımıda gerçekleştirirken Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar engelli vatandaşarımızla bizim aramızda köprü vafizvesi görüyor. Hepimizin mutlaka bir engeli vardır onun için toplum olarak engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı, onları ve onların ihtiyaçlarını görmezlikten gelmememliyiz' dedi.
Daha sonra 12 yaşındaki erkek çocuğa akülü tekerlekli sandalye veren Gülsüm Güral, çocukla sohbet ederek, çocuğun okula gidip gitmediğini sordu. Çocuğun sürekli oyuyacağım sözü üzerine Gülsüm Güral;' Okumak en büyük erdemliktir, engelin senin okumana engel değilidir. Tabiki okuyup en güzel yerlere geleceksin' şeklinde çocuğa moral verici bir konuşma yaptı. Diğer tekerlekli sandalyeler ise Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi tarafından engelli ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağı açıklandı. Törende bir konuşmada yapan Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar şunları söyledi: 'Şu anda burada bulunan herkesin birbirine ihtiyacı var. İnsan olmak bir bakıma ihtiyaçlı olmaktır. Ben onun için engelliği kabul etmiyorum. Eğer engelliysek burada bulunan hepimiz engelliyiz. Engelli olmayan yegane varlık yaratıcıdır. Yaratan herkese, gerek merhamet duygusu yönünden, gerek nezaket yönünden, gerek fiziksel bir takım eksikliklerle yaratmıştır. Onun için insanlar hep bir arada yaşarlar. Bende engelliyim ama engelimiz üretmemize ve çalışmamıza engel değil. Benim param yok herkese yardımcı olayım ama ben veren el ile alan eli buluşuturuyorum.'dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılar hep birlikte Kütahya Öğretmenler Evi'nde iftar yemeği yediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com