Güral: “Olmamız gereken yerde değiliz”

Güral: “Olmamız gereken yerde değiliz”
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye oda seçimlerinden sonra yapmış olduğu kutlama ziyareti nedeniyle iadeyi ziyarette bulunan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, “Biz Kütahya'nın şu anda bulunduğu şartlardan mutlu d

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Vali Şükrü Kocatepe önderliğinde ve liderliğinde Kütahya'ya yapılacak çok hizmetlerin olduğunu ve bu hizmetlerin içersinde KÜTSO olarak bulunmak ve görev yapmak istediklerini ifade etti. KÜTSO Yönetim Kurulu olarak Vali Kocatepe'yi ziyaretlerinde konuşan Nafi Güral; “Sizden gelecek her türlü görevi biz severek icra edeceğiz. Kurumlar arasındaki diyalog ne kadar fazla olursa, bağlar ne kadar güçlü olursa hizmetlerin önemi de o kadar artırıyor. Biz Kütahya'nın şu anda bulunduğu şartlardan mutlu değiliz. Olmamız gelen yerde de değiliz. İstatistiklere baktığımızda Kütahya 27. sırada vergi ödeyen bir il, ama sosyo ekonomik kriterlere baktığımızda ortalaması 41. sıraya geriliyor. Biz en azından 27. sırada olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bunun eyleme dönüşerek gerçekleşmesi lazım, bu eylemde de sizin liderliğinizde bize ne görev düşerse bu görevleri yapmaya amadeyiz” dedi.

Bu memleketi ne kadar zenginleştirirsek, eğitim ve kültür seviyesi yüksek bir hale getirirsek çocuklarımızın ve torunlarımızın o kadar mutlu olacağını ifade eden Güral; “Tabi Bölgenin gelişmesinde de Kütahya'nın önemli katkısı olması lazım. Eğer bu katkıyı sağlayabilirse haliyle kendisini zenginleştirmiş olacak. Kütahya'nın iyi imkanları var. Üniversitesi, sanayisi ve değerli yöneticileri var. Bizler bunları bir araya getirir, olması lazım gelen hizmetleri Kütahya'ya kazandırırız diye düşünüyoruz. Hiçbir kaydımız, hiçbir şartımız olmaksızın sizin yanınızda ve hizmetinizde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz” dedi.

Öncelikle kendilerini görmekten mutlu olduğunu ifade eden Vali Şükrü Kocatepe'de; “Sizlerin varlığı, bizim yanımızda duruşunuz her şeyden önce bize güç veriyor. Biz burada belli kanunu ve devletin verdiği görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Tabi bu rutin işlerimizin dışında sunmak zorunda olduğumuz hizmetlerin olduğunu da hissediyoruz. Bunlar ilimizin kalkınması, gelişmesi, gelir düzeyi ve yaşam standardının artmasıyla ilgili çalışmalar. Bu konularda da sizlerle birlikte olmak ve sizlerle birlikte çalışmak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz. Biz sizin hizmetinizdeyiz, biz Kütahyalının hizmetkarıyız, bu düşünceyle her sabah göreve başlıyoruz” dedi.

Kütahya'nın potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve önemli olan bunun harekete geçirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Kocatepe; “Sizlerin varlığı ve bu düşüncede olmanız mutlaka hem Kütahya'nın hem Kütahyalının ve dolayısıyla bizim de ufkumuzu açar ve şevkini artırır. Görev başladığımız günden beri her konuda birlik ve beraberlik içindeyiz yine bu çalışmamıza devam edeceğiz. Devlet yatırımları devam ediyor. Ulaşım ve özellikle havaalanıyla ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Havaalanının yapılması Kütahya için bir dönüm ve ivme kazanma noktası olacak” dedi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com