Güral'dan 5 Yıldızlı Otel

Güral'dan 5 Yıldızlı Otel
Porselen ve seramik üretiminde dünya markası haline gelen Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. 1980'lerden bu yana turizm sektöründe yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor.

Porselen ve seramik üretiminde dünya markası haline gelen Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. 1980'lerden bu yana turizm sektöründe yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor.
Porselen ve seramik üretiminde dünya markası haline gelen Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. 1980'lerden bu yana turizm sektöründe yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Tamamlandığında 50 milyon dolarlık bütçesiyle bölgenin en büyük yatırımı olacak Güral Afyon Termal Otel&Kongre Merkezi ile devam ediyor. 5 yıldızlı ve 425 oda kapasiteli Güral Afyon Otel&Kongre Merkezi bin kişilik konferans salonu, 10 adet workshop salonunun yanı sıra SPA, termal kür merkezi, aquapark ve açık yüzme havuzu ile konuklarına kusursuz bir hizmet ile müşterilerini ağırlayacak.
Geçtiğimiz günlerde yapılan temel atma törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ekonomik krizin bütün dünyada turizmin gerilemesine yol açmasına rağmen, dünyada 2009 yılında turist sayısı artan tek ülkenin Türkiye olduğunu belirterek; 'Bizleri sevindiren gelişmelerden birisi de turizm alanındaki yaşananlardır' dedi. Ekonomik krizin bütün dünyada turizmin gerilemesine yol açmasına rağmen, dünyada 2009 yılında turist sayısı artan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 'Bizleri sevindiren gelişmelerden birisi de turizm alanındaki yaşananlardır' dedi.
Nafi Güral Şirketler Grubu tarafından Afyonkarahisar'da yapılacak Güral Afyon Termal Otel ve Kongre Merkezi'nin temel atma töreninde konuşan Bakan Günay, turizmi, deniz kıyılarından içeriye Antalya, Ege, İzmir-Antalya arasındaki sahillerden içeriye çekmeye, çeşitlendirmeye ve turizmin getirdiği bereketi Anadolu içine yaymaya çalıştıklarını belirtti. Türkiye'nin turizm alanında elbette çeşitli gelişme alternatifleri olduğunu anlatan Bakan Günay, kongre turizmi, kış turizmi, golf turizmi gibi sayabilecek çeşitli alanların olduğunu kaydetti. Ama 2 alanda çok büyük ve yeterince kullanılmayan potansiyel bulunduğundan bahseden Ertuğrul Günay, bunlardan bir tanesinin termal turizme bağlı sağlık turizminin, diğerinin de kültür turizmi olduğunu ifade etti.
Türkiye'nin son yıllarda dünyada ekonomide, toplumsal yapıda ciddi gelişmeler kaydettiğini dile getiren Bakan Ertuğrul Günay, geçen süre içerisinde özellikle kendilerini sevindiren gelişmelerden birisini turizm alanında yaşadıklarını söyledi. 2008 yılı ortalarından itibaren dünyada ekonomik bir kriz olduğunu hatırlatan Günay, 'Bu ekonomik kriz bütün dünyada turizmin gerilemesine yol açtı. Geçen yıl dünyada turizm eksi 3 ile kapandı. Dünyanın önde gelen 10 turizm ülkesi, bunların arasında ABD, Fransa, Çin ve İtalya var. 2009'da hepsi gelen ziyaretçi sayısı itibariyle bir önceki yıla göre eksi ile kapattılar. Bir tek Türkiye geçen yılı artı ile kapattı. Gelen turist sayısı 26 milyondan 27 milyonun üzerine çıktı. Dünyada kriz olmasa 28 milyonun üzerine çıkacaktık. Şimdi bu kriz yılındaki başarıdan aldığımız cesaretle söylüyorum ki; yakın bir gelecekte Türkiye turizmde çok daha büyük rakamları ve çok daha büyük gelir rakamlarını görecek' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com