Güral'dan 'kriz' değerlendirmesi

Güral'dan 'kriz' değerlendirmesi
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, (KÜTSO) protokol ve üyelerine Saklı Dünya Restorant'ta iftar yemeği verdi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, (KÜTSO) protokol ve üyelerine Saklı Dünya Restorant'ta iftar yemeği verdi. Programda konuşan KÜTSO Başkanı Nafi Güral ekonomik gündeme ilişkin açıklamalar bulundu.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası iftar geleneğini bu yılda sürdürdü. Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Saklı Dünya Restoranta verilen iftar yemeğine katılım üst seviyedeydi. Programda konuşan KÜTSO Başkanı Nafi Güral, ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Güral konuşmasında; “Değerli üyeler Türkiye büyüyor, ülke gelişiyor, Türkiye'nin büyümesinde ve gelişmesinde en önemli faktörlerden bir tanesi de iş dünyasının ekonomiye katkıları. Bu nedenle sizlerin gösterdiği, sizlerin çalışmaları çok önemli. Bildiğiniz gibi birkaç günden beri dünyada çok farklı şeyler oluşuyor. Tarihinde ilk defa Amerika'nın notu düşürüldü. Bu dünya için çok önemli bir olay. Avrupa'da pek çok ülke sıkıntı içerisinde. Pek çok ülkenin iflası bekleniyor. Bu dünya üzerinde çok az görünen bir olay. Bunlar ister istemez dünyayı bir sarmal gibi kuşatıyor ve ekonomileri etkiliyor. Dikkat ederseniz Türkiye'nin ekonomik anlamda hiçbir sıkıntısı yok, hiçbir sıkıntısı görülmüyor. Ama bu yangından zarar görmesi ihtimali de her zaman var ve bu ihtimalde kapımıza kadar geldi maalesef. Avrupa'da ki sıkıntıların bize yansıması daha kolay ama Amerika ile birlikte Avrupa'da oluşan sıkıntıların bize gelmesi ihtimali de yok değildir. Ne yapmamız lazım? Her şeyden önce dikkatli olmamız lazım ama asla ve asla panik yapmamız lazım. Eğer panik yaparsak buradan zararlı çıkarız. Eğer panik yaparsak kendi kendimizin yolunu çizmiş oluruz. Dikkatli olacağız ama asla panik yapmayacağız. Sürekli olarak süreci takip ediyoruz ve bilgileniyoruz ve bu bilgileri de her zaman sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle yatırım yapan, yatırım aşamasında olanlara bizlerle sohbeti, bizlerle temasları ile bilgilerimizi paylaşmak bizim görevimizidir, bizim borcumuzdur” diye konuştu.
KÜTSO üyelerinin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği iftar yemeğine, AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Vural Kavuncu, İdris Bal, Vali Kenan Çiftçi, Garnizon Komutanı Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye başkanı Mustafa İça, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları, iş dünyası temsilcileri katıldı.
İftar yemeğinin yemek duası ise, İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü tarafından yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com