Gurbetçiler kendilerini Almanya'ya ait hissediyorlar

Gurbetçiler kendilerini Almanya'ya ait hissediyorlar
Tunay Torun, Futbol Extra Dergisi'nin Ekim sayısına konuk oldu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın ve Stuttgart'ın yıldız isimlerinden Tunay Torun, Futbol Extra Dergisi'nin Ekim sayısına konuk oldu.

İşte o röportajdan öne çıkan başlıklar...

Serkan Akkoyun'un gerçekleştirdiği röportajda sorulara samimiyetle yanıt veren sempatik futbolcu çok özel açıklamalarda bulundu.

Sence neden Mesut, İlkay ya da Serdar gibi Türk futbolcular Almanya'yı seçiyor?

"KENDİLERİNİ ALMANYA KÜLTÜRÜNE AİT HİSSEDİYORLAR"

Ben tam olarak bir şey söyleyemem aslında. Herkesin kendi özel sebepleri vardır diye düşünüyorum. Bu yetişme tarzınız ve yetiştiğiniz ortamla da alakalı. Herhalde kendilerini Alman kültürüne ve Almanya'ya daha fazla ait hissediyorlar. Ama şu da var Almanya zaten her turnuvada başarılı bir takım. Bu gruba dahil olup o başarılara ortak olmak bu futbolcular için de bir avantajdır. Onların kararına da saygı duymalı ve desteklemeliyiz. Çünkü bu çok gurur verici bir şey. Almanya Milli Takımı'nda ne kadar Türk oyuncu oynarsa bu bizi mutlu etmeli. Orada oynamak o kadar kolay değil. Almanya Milli Takımı'nda sadece Dünya'nın sayılı kulüplerinde forma giyen futbolcular oynar. Onlarla gurur duymak lazım. 

Türkiye'de de Almanya kökenli futbolcuların sayısı artıyor. Sence biz kendi içimizden yetenekli oyuncular çıkaramıyor muyuz?

"TÜRKİYE'DE YETENEKLİ FUTBOLCU ÇOK"

Aslında baktığımız zaman Türkiye'deki yetenekli futbolcu sayısı diğer ülkelerden çok daha fazla. Ama bunların değerlendirilmesi konusunda sıkıntı var. Mesela biz Almanya'daki altyapı eğitimimizde en ufak yaştan itibaren her şeyi temelinden öğreniyoruz; futbolu, beslenmeyi, fitness'ı, kendimize nasıl bakmamız gerektiğini... Ama herhalde Türkiye'de bununla ilgili problemler var.

Türkiye Ligi'ni takip ediyor musun? Özellikle takip ettiğin bir takım var mı?

"GALATASARAY'I TAKİP EDİYORUM"

Özellikle Galatasaray'ı takip ediyorum. Çünkü Hamit ağabeyimiz var artık. Milli Takım'dan da arkadaşlar var. Şampiyonlar Ligi'nde de iyi yerlere gelmelerini bekliyorum. Çok güzel bir takım kurdular ve umarım Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederler.

Küçükken hangi takımlıydın?

"AİLEM GALATASARAYLI"

Açıkçası ailemin çoğu Galatasaraylı. Bu yüzden ben de çocukken Galatasaray'ı tutuyordum ama şu an futbolcuyum ve hangi takımdaysam onu tutuyorum. Şimdi Stuttgartlıyım (gülüyor)

Küçük yaşlarda kendine örnek aldığın bir futbolcu var mıydı?

Küçükken Ronaldo hayranıydım ama Cristiano değil Brezilyalı olan! Onun Barcelona'da olsun Inter'de olsun yaptığı şeyleri şu ana kadar hiçbir oyuncu ile kıyaslayamam. Müthiş şeyler yaptı. (BRK)

Futbol Extra Dergisi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com