"Gürsel Bey'le sorunum yok"

"Gürsel Bey'le sorunum yok"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifasından üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Matkap, Tekin’in istifasının kendisiyle ilişkilendirilmesi konusunda ise, “Gürsel Bey’le benim herhangi bir sorunum yok. Gürsel Bey’in bu konuda açıklaması olmadan, yorumlar üzerinden değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifasından üzüntü duyduğunu dile getirdi. Matkap, Tekin’in istifasının kendisiyle ilişkilendirilmesi konusunda ise, “Gürsel Bey’le benim herhangi bir sorunum yok. Gürsel Bey’in bu konuda açıklaması olmadan, yorumlar üzerinden değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum” dedi.

CHP, dün Tanıtım, Basın ve Propaganda Genel Başkan Yardımcılığı görevini bırakan Gürsel Tekin’in istifasıyla sarsıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dün akşam saatlerinde Tekin’in istifasını kabul etmesiyle, Tekin’in koltuğu boşalmış oldu. Yarın İstanbul’a gidecek olan Tekin’in, genel merkezde 11. katta bulunan makam odası ve 13. kattaki çalışma ofisindeki kişisel eşyalarını bugün aldırması bekleniyor. Tekin’in genel merkeze gelmesi ise beklenmiyor.

Tekin’in istifa gerekçesinde ise, 13 Mayıs’ta kongreye hazırlanan İstanbul İl Örgütüyle ilgili sorunlar ile Genel Başkan Yardımcılarından Nihat Matkap ve Erdoğan Toprak’ın etkili olduğu iddiaları gündeme geldi. İddiaların hedefindeki isimlerden CHP Örgütlenme ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, yaptığı açıklamada, öncelikle Tekin’in istifasından üzüntü duyduğunu dile getirerek, “Bunun olması istemezdim, üzüldüm” dedi.

Matkap, Tekin’in istifasında kendisiyle ilgili rahatsızlığın da etkili olduğu yönündeki iddialarla ilgili “Bu konuda değerlendirme yapmak, kendisi açıklama yapmadan doğru değil. Kirli bilgiler var. O nedenle, kendisi açıklama yapmadan herhangi bir değerlendirmeyi yapmayı doğru bulmuyorum. Kendisinin bu yönde bir açıklaması zaten yok, ben yorumlar üzerinden konuşmak istemiyorum” dedi.

Tekin’in istifasının gerekçelerini kendisi açıklamadığı sürece, bu tür iddiaların yorumdan öte gitmeyeceğini vurgulayan Matkap, “Gürsel Bey’le benim herhangi bir sorunum yok. Gürsel Bey’in bu konuda açıklaması olmadan herhangi bir değerlendirmede de bulunmam” diye konuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com