Gürsel Tekin: "Faşizmin ayak sesleri geliyor"

Gürsel Tekin: "Faşizmin ayak sesleri geliyor"
Yasa çıkarıyorsunuz ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı o doktora ihtiyaç duymak zorunda kalıyor. Çürümüş bir yasa olduğunu görmüş oldukö dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Türkiye Suriye için gerçek bir liderlik gösterdiö yönündeki açıklamasını, Adamlar ne talimat veriyorsa o talimatlar yerine getiriliyor, Türkiye tabiki tam bir lider gibi davranıyor dedi.

İzmir'de partisinin İl Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, basın mensuplarının sorusu üzerine ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Türkiye Suriye için gerçek bir liderlik gösterdiö yönündeki açıklamasını şu sözlerle değerlendirdi

Adamlar ne talimat veriyorsa o talimatlar yerine getiriliyor, Türkiye tabi ki tam bir lider gibi davranıyor. Başbakan talimat üzerine Libya konusunda 90 derece dönüş yapmak zorunda kaldı. Bir dönem Suriye ile ortak bakanlar kurulu toplantısı yaptı. Şimdi ne oldu da sorun doğdu. Arap Birliği'nde toplananlar demiş ki; Suriye'de insan hakları yok. Yürüyün gidin be kardeşim. Kendinize bakın ya. İnsan hakları dersi verenlere bakın. ABD'nin iki numaralı isminin Türkiye'nin Suriye konusunda lider olduğunu söylemesi kadar doğal ne olabilir Bugüne kadar ne talep etti de Türkiye yerine getirmedi.ö

ÇÜRÜMÜŞ BİR YASA

Tekin, Başbakan'ın ameliyatıyla Tam Gün Yasası'nı delmesini ise Onu da Sağlık Bakanı'na sorarsanız o cevap verebilir. Yasa çıkarıyorsunuz ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı o doktora ihtiyaç duymak zorunda kalıyor. Çürümüş bir yasa olduğunu görmüş oldukö dedi.

FAŞİZMİN AYAK SESLERİ GELİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, ülkeye faşizmin ayak seslerini aşama aşama geldiğini öne sürerek, 503 öğrenci, parasız eğitim istiyorum dedikleri için iktidarın aleyhine yazı yazan bir gazete ile okula gittikleri için cezaevinde yaşıyor. Onlara tahammül edemeyen bir anlayış, demokrasi ve özgürlüğü getirebilir mi Faşizmin ayak sesleri aşama aşama geliyor dedi.

ÖRGÜT DEĞİŞİMİNE İHTİYAÇ DUYULABİLİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, İzmir'de bazı CHP ilçe yönetimlerinin görevden alınma olasılığı için Zaman zaman ihtiyaç duyulabilir ama ben örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı iken milletvekili adaylığı nedeniyle istifa eden 46 il başkanının yerine atama yapmadım. Kendi içlerinden seçtiler. Disiplin sorunu olan yerlerde örgüt değişimine ihtiyaç duyulabilir. Benim görevden almalara karşı istifa resti çektiğim yönündeki haberler, asparagasö dedi.

"BİZ DE ÜZÜLDÜK" DİYEREK İZMİRLİLER'İ AVUTAMAZLAR

Tekin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonun siyasi olduğunu öne sürerek, şöyle konuştu

Operasyon tamamen siyasidir. İtibarsızlaştırmak için adete siyasi operasyon başlamıştır. İzmirliler olarak açık ve net olarak operasyon savcısının kim olduğunu biliyorsunuz. İyi polis, kötü polis ilişkisi içinde iki bakan biz de üzüldük diyerek İzmirliler'i avutamazlar. Operasyonun başında Başbakan var. Başbakan'ın İzmir halkıyla sorunu olduğu için bu noktaya getirmek istiyor. Belediyelerimize çok güveniyoruz, eksiklik ve aksaklık olabilir. Bunu bir tören halinde itibarsızlaştırmak ciddi sorunlar varmış gibi yansıtmak vicdani değildir. Sadece İzmir'de değil birçok belediyede benzer operasyonlar oldu. Bundan sonra da devam edecektir. İktidara teklifim var. Parlamentoda sadece belediyeleri denetlemek için bir komisyon oluşturalım öncelikle CHP'li belediyelerden başlayalım. AKP'li belediyelerin nasıl rant ve yolsuzluk batağında olduğunu tüm kamuoyu görsün.ö

MİTİNGE ÇAĞRI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, pazar günü Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak mitingte Mitingin adı demokrasi ve özgürlük olacak. Son dönemlerde Türkiye'de demokrasi ve özgürlük konusunda sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Onlarca gazeteci binlere varan aydın iktidara karşı düşüncelerini açık ve net söyledikleri için cezaevinde yatıyor. Ana muhalefet olarak kendimizi sorumlu hissederek büyük bir miting yapacağız. Umut ediyorum ki İzmir halkı ilgi gösterecektir. O mitingten sonra da mücadelemiz devam edecekö dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com