Gürsel Tekin hesap sordu!

Gürsel Tekin hesap sordu!
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Gürsel Tekin, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimler hakkında açıklamalar yaptı.
30 Mart 2014 yılında yapılacak Yerel Seçimlerin önemine değinen Gürsel Tekin  yerel seçimlerin, cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler için bir referandum niteliği taşıyacağını ifade ederek, "CHP hiçbir zaman seçimden kaçmaz. İsterlerse yerel seçim, genel seçim beraber de yapabiliriz" dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin aday açıklamalarının, bütün televizyonların kilitlendiği, "İcraatin içinden" sunumu gibi yapıldığını ifade eden Tekin, "Gümüşhane'ye baktım İsviçre zannettim, Kırıkkale fotoğraflarını gördüm Brüksel sandım" diye konuştu.
 
Demokratik ülkelerde seçimin güvenliğinin devlete ait olduğunu vurgulayan Tekin, "Suriye'den gelenlerle ilgili onlarca soru önergesi verdik, 'Kaç kişi var, nerede yaşıyor, kaçı vatandaş yapıldı?' diye. Bur türlü cevap alamayınca, Mersin'de kendi imkanlarımızla bulduğumuz bir Suriyeli vatandaşın kimliğini açıkladı. Başbakan viyak viyak bağırdı. O eskiymiş. Beni hiç ilgilendirmez, ben bir vatandaş olarak soruyorum. Var mı yok mu? Sonra nihayet İçişleri Bakanı '78 kişiyi yurttaş yaptık' dedi. Şimdi soruyorum; 78 kişi kim, hangi kriterlere göre vatandaş yaptınız? Açıklamazlarsa, biz kendi imkanlarımızla bulup açıklarız" diye konuştu.
 
CHP'NİN AFİŞLERİNİ EMNİYET Mİ YASAKLATTI?
 
CHP'nin hazırlattığı 'vergi afişlerini' bilbordlara asmayan reklam şirketi hakkında  açıklamalar yapan Tekin "Vatandaş vergisini veriyorsa, hükümet de hesabını verecek" şeklinde çeşitli reklam afişleri hazırladıklarını, bunların panolarda yayınlanması için İstanbul, Ankara ve İzmir'de firmalarla görüştüklerini anımsattı.
 
Firmaların, afişleri yayınlamadan önce görmek istediğini, bunların gönderilmesinin ardından da "Emniyetten izin almanız gerek" dendiğini ifade eden Tekin, parti yetkililerinin iyi niyet göstererek emniyeti aradığını, emniyet görevlilerinin ise "Bu bizim işimiz değil" dediğini belirtti.
 
Tekrar aranan firma yetkililerinin bu kez de "Seçim yasaklarına giriyor" dediğini kaydeden Tekin, yasada ise böyle bir yasağın olmadığını söyledi.
 
Tekin "Burada Yüksek Seçim Kurulu'nu (YSK) göreve davet ediyorum. YSK Anayasa'daki görevini ihlal ediyor. Bir televizyonlar konusunda, iki yayınlar konusunda, üç 'Hayaldi Geçek Oldu' reklamlar konusunda. Şu rezalete kim ne cevap verebilir doğrusu merak ediyorum. Kim bu şirketler? Ana muhalefet partisi derdini anlatabilecek mecra bulamıyorsa yarın yurttaş ne yapacak?" dedi.
 
Tekin "Çünkü yasağa giriyor. Sayın Başbakan bunlara sinirleniyormuş. İlk kez bir şirket bir siyasi partiyi yanıltmak için elinden gelen bütün çabayı sarf ediyor. Önce diyor ki 'Hangi mecraları kullanacaksınız, onları gönderin bana.' Sen kimsin ben istediğimi kullanırım kardeşim. Sen paranı alacaksın. Bunu da aşamayınca arkadaşlarımıza 'Emniyetle görüşeceksin...' Tam bir rezillikle karşı karşıyayız" diye konuştu.
 
İSTANBUL ADAYLIĞI HAKKINDA KONUŞTU!
 
Tekin, Mustafa Sarıgül'ün CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayacağının hatırlatılarak, "Bu açıklama geldikten sonra sizin kanadınızdan çekilme olacak mı?" sorusuna, "Benim adaylığım devam ediyor. Önümüzdeki süreçte İstanbul dahil olmak üzere birçok yerde kamu yoklamalarının sonuçlarını bekliyoruz. Çıkacak sonuçlara hepimiz saygı göstereceğiz" yanıtını verdi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com