Gürsel Tekin İstanbul aday adaylığını açıklayacak!

Gürsel Tekin İstanbul aday adaylığını açıklayacak!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin İstanbul aday adaylığından vazgeçmediğini söyledi.
Dün Mustafa Sarıgül'ün CHP resmen başvurmasından sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı - İstanbul Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Gürsel Tekin  "Sayın Sarıgül'ün dosyası PM'ye indiği taktirde, CHP'ye geri dönebilmesi için açık oy kullanacağım" demişti.
 
Bugün Anadolu Gençlik Şöleni için Kırşehir'e gelen Gürsel Tekin İstanbul Büyükşehir Başkanlığı aday adaylığını açıklayacağını belirterek "Mustafa Sarıgül'ün gelmesi bizim içerisinde olduğumuz yarışı etkilemez aksine motivasyon katar. Aday ne kadar çok olursa demokrasi o kadar gelişir. Üç tane aday adayı arkadaşımız var. İnşallah ben de 9 Kasım günü aday adaylık başvurumu yapacağım. Mustafa Bey henüz partiye dahil olmuş değil, dahil olduktan sonra tabiî ki talebini açarsa İstanbul'la ilgili talebimizi açarız. Örgütümüz partimiz İstanbul halkı kim derse Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı da o olur" dedi. Edinilen bilgilere göre Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de 9 Kasımda resmen CHP'ye geçeceği, 10 Kasım'da dabinlerce seveniyle Anıtkabir'e bir ziyaret gerçekleştireceği öğrenildi.
 
Türk siyesetinin durumunu değerlendiren Gürsel Tekin, AKP'nin başörtüsü konusundaki ikiyüzlülüğünü oartaya çıkartarak "Kirli siyaseti arındırmadan siyasetin ve demokrasinin önünü açmamız mümkün değil, hayatın her alanında özgürlük olması lazım kadınların ekonomik anlamda özgürlüğünün olmadan siyasasal özgürlüğünün olması mümkün değildir. Sadece geçen ay 36 kadınımız şiddetten hayatını kaybetti. Bu insanların çoğu Anadolu geleneğinden gelen insanlar. Antep Nizip'de baş örtülü bir kadının Demokrat Parti'den Belediye Başkanı olduğunu söyleyerek bugün kadına başörtüsü diyenler o gün bu kadın başörtülü diye dilekçe vermişlerdir. Din kuralları içerisinde mi yöneteceğiz yoksa hukuk kuralları içerisinde mi yöneteceğiz. Özgürlük her alanda olmalı" dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com