Gürsel Tekin istifa etti iddiası!

Gürsel Tekin istifa etti iddiası!
Tekin’in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasına “İstifa” dilekçesini koyduğu CHP kulislerine düştü.

CHP kulislerinden alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve Tekin dün, Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Tekin’in MYK’daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak “Ben onlarla aynı MYK’da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum” diyerek istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunduğu ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun ise istifayı kabul etmediği belirtiliyor.

Şimdi gözler önümüzdeki saatte toplanacak MYK toplantısına çevrildi. Genel Merkez’de Tekin’in MYK’ya katılması ve istifasını geri alması yönünde görüşmeler başladı. Tekin’in ise odasını kapayarak genel merkezden ayrılmaya hazırlandığı belirtiliyor. 

Muharrem İnce istifayı yalanladı!

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifa ettiği yönündeki iddialara, “Böyle bir şeyi ben duymadım. İlk kez sizden duyuyorum. Böyle bir şey olacağına da ihtimal vermiyorum. Bunlar asparagas” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Gürsel Tekin’in istifa ettiği, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kabul etmediği yönünde haberler geliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna İnce, “Böyle bir şeyi ben duymadım. İlk kez sizden duyuyorum. Böyle bir şey olacağına da ihtimal vermiyorum. Bunlar asparagas” dedi.

CHP MYK istifayı görüşecek

CHP MYK saat 14.00'da Gürsel Tekin'in istifa kararını görüşecek..

İstanbul İl Başkanlığı yarışıyla ilgili kriz sonrası CHP'nin iki numarası olarak gösterilen Gürsel Tekin MYK'dan istifa dilekçesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasına koydu.

Bugün saat 14.00'da gerçekleştirilecek MYK toplantısında Tekin'in istifa dilekçesi görüşülecek.

CHP sözcüsünden "istifa" açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiği kaydedildi. Tekin’in istifasını, dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduğu belirtilirken, CHP Liderinin ise Tekin’in istifasını henüz kabul etmediği ifade edildi. Tekin’in istifası, saat 14.00’te toplanacak MYK’da görüşülecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Birgül Ayman Güler ise konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, “Pek çok genel merkez yöneticisi de bu haberleri medyadan öğrendi. Elbette medyaya yansıyan bu olayların bir zemini var” dedi. Konunun ayrıntısının bugün saat 14.00’da toplanacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ayrıntısında ortaya çıkacağını söyleyen Güler, “MYK’da görüşeceğiz ve durumun ne olduğu netleşecek” dedi.

Öte yandan, sabah saat 11.00 sularında genel merkezden ayrılan Tekin'in, MYK'ya katılıp katılmayacağı ise merak konusu.NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com