Gürsel Tekin "Reza Sarraf 25 Şubat'ta Serbest Bırakılacak"

Gürsel Tekin "Reza Sarraf 25 Şubat'ta Serbest Bırakılacak"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 17 Aralık Operasyonu'nda gözaltına alınan Reza Sarraf'ın serbest bırakılacağını iddia etti.

Yalova Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen aday toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce katıldı.

17 Aralık operasyonuyla ilgili de konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, “Reza Sarraf, bu meşhur işadamı. Büyük olasılıkla tarih veriyorum 25 Şubat’ta onu da serbest bırakacaklar. Altını çizerek söylüyorum Yalovalılar. 25 Şubat’ta onu da serbest bırakacaklar. Dedi ki bu, efendim paralel devlet, kumpas falan filan biz kumpasları mumpasları bilmeyiz.

Sadece bir şeyi talep ediyorum Yalova’dan. Eğer yüreğiniz yetiyorsa, şerefiniz onurunuz varsa 76 milyon insana birazcık saygınız varsa, istediğim çok basit bir şey. Reza Sarraf’ın ofisine giren çıkan siyasetçilerin kamerasını kamuoyu ile paylaşın. Çok ağır bir şey mi istiyoruz. Hadi diyelim savcılar size kumpas kurdu, polisler bilmem ne yaptı.

Reza Sarraf’ın oraya giren çıkanların fotoğraflarını kamuoyu ile paylaşın. O fotoğrafları gördüğünüzde siyasetten nefret edeceksiniz. AKP’ye oy veren vatandaşlarımız ne kadar günah işlediklerini görecektir. Açabilirler mi? Açarlarsa hepsi çıkar. Şimdi haklı olarak adam içeride diyor ki, ‘Yahu arkadaş, bir yolsuzluk olduysa, hep beraber yaptık.

Ben geldim, Türkiye’deki kurallar yolsuzluk, rüşvet vermeden yürümüyor. Yürümediğine göre ne yapacaksınız. Siz paraları aldınız benden. Siz bana güvence verdiniz. Villaları millaları siz nasıl alıp satacağımı öğrettiniz. Niye ben şimdi içerideyim?’ Hayır, durun 25 Şubat’a kadar bakacağız. 25 Şubat’a kadar sabredin dediler” diye konuştu.(mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com