Gürsel Tekin: "Türkiye yüreğini arıyor"

Gürsel Tekin: "Türkiye yüreğini arıyor"
Gürsel Tekin İstanbul'a geldiği saatlerde basının karşısına çıktı...

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Gürsel Tekin, Ankara'dan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı.

Mustafa Sarıgül ile kesinlikle yeni bir parti kurma çalışması içinde olmadığı belirten Gürsel Tekin, "Ben CHP'nin iktidar olmasını, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da başbakan olmasını istiyorum. Güdülmeye itiraz ediyorum" dedi.

Tekin, basın açıklamasıında, gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

İşte Gürsel Tekin'in konuşmasından satırbaşları:


Sorunları kurumsal kimliğe sahip bir CHP çözebilir. CHP'de mutlu insanlar görmek istiyorum. Hedefi iktidar olarak gören bir CHP istiyorum.

Siyasetin birinci maddesi yeni bir Türkiye ihtiyacıdır.

Hedef demokratik, halkçı, yeni bir CHP'dir. Yeni bir dünyada yeni bir Türkiye'dir.

Siyasetin merkezinde yeni ve büyük bir Türkiye ihtiyacı var. Türkiye yüreğini arıyor. CHP de Türkiye'nin yüreği olmasının peşindedir. Bunun için her bedeli ödemeye hazırım.

CHP iktidar, Kılıçdaroğlu da Başbakan olmalıdır.

Hala heyecan duyuyorum. Hiç geri durmadan...

Kızgınlarımın adresi elbette kendi partimdir. CHP benim ailemdir. Mutsuz bir Türkiye mutlu bir iktidar var. CHP'nin içeride ve dışarda normalleşmeye ve adalete ihtiyacı var. Tespit edici değil, belirleyici politikalara ihtiyacı var. Üzerime düşeni her zaman yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. CHP iktidarı sadece Türkiye'de değil, dünyadada mutluluk getirecektir.

Basın mensuplarının "İstanbul adaylığı kavgası mı?" sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

Kamuyouna ve basına böyle yansıdı.. Siyaset yaşamımda hiç bir zaman ayrıştıran olmadım. Benim hiç bir yerde adayım olmadı.

İstanbul İl Başkanlığı için mi? Neden istifa ettiniz?

Gençlik kollarından geldim. Aile içinde elbette bu gibi sorunlar olacak. Benim sıkıntım partinin genel gidişatıyla ilgilidir. Her zaman CHP'ye hizmete devam edeğim. Genel başkanımın da yanında olacağım. Aile içerisinde bu sorunlar giderilecektir.

Milletvekili Tekin, pazartesi günü Ankara'ya döneceğini de sözlerine ekledi. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com