Gürsel Tekin'den AKP'li bakanlara hodri meydan

Gürsel Tekin'den AKP'li bakanlara hodri meydan
CHP'li Gürsel Tekin Binali Yıldırım ile Ertuğrul Günay'ı konak meydanında tartışmaya davet etti.
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hafta sonu bir yakınının düğünü için gittiği Aydın'dan İstanbul'a dönerken 3 Haziran'daki kongrede CHP İzmir İl Başkanı seçilen Ali Engin'i makamında ziyaret etti. 
 
Tekin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir'de belediyeye yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Tekin, İzmir milletvekili olan Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı Konak Meydanı'nda tartışmaya davet etti. Gürsel Tekin, "Rant belediyeciliğinin İzmir'de nasıl işlemediğini onlara ispatlayayım" dedi.
 
CHP İstanbul Milletvekili, Parti Meclisi üyesi Gürsel Tekin, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaretinde basın mensuplarını soruları üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Tekin, şöyle konuştu:
 
"Gören de diyecek ki İstanbul, Ankara, AKP'nin diğer belediyeleri cennet merkezi midir? İstanbul'da şu anda ulaşım ve trafik sorunu insanları çıldırtıyor. Altyapı imar, deprem sorunu çözülebilmiş değildir. İstanbul, iktidarın tüm imkanlarına rağmen bunları çözemezken geleceksiniz İzmir'de '35 İzmir 35 proje' açıklayacaksınız. İstanbul'da da projeleri vardı. Hani Kanal İstanbul'u yapıyorlardı? Sayın Bakan, burada eksiklikler varsa bir düşünsün, tamamı iktidarın engellemelerinden kaynaklanıyor. Beş yılın yarısını müfettişlerle savcılarla karakolla geçiriyorsunuz. Sayın Bakan, şeffaf belediyecilik arıyorsa bu da kolay. İzmir dahil tüm büyükşehir belediyeleriyle ilgili bir komisyon oluşturalım. Siyasi parti temsilcileri olsun. Önce İzmir'de başlayalım. Farkları hepimiz göreceğiz. İzmir Konak Meydanı'nda tartışalım. Rant belediyeciliğinin İzmir'de nasıl işlemediğini ispatlayayım. İstanbul'la ilgili belge ve bilgileri Başbakan'a posta ile gönderdim. Başbakan eski belediye başkanı olduğu için benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyor. Şu anda 10 milyar dolar para arayışına giren bir iktidar İstanbul'da 60- 70 milyar dolar rantı nasıl yandaşlarına peşkeş çektiler gelsinler konuşalım. Eksik varsa onlardan özür diyeceğim. Üç büyük şehirde belediyeciliği tartışmak istiyorum. Varsa bir baba yiğit gelsin. Üç belediyenin binlik, yüz binlik ve beş binlik planlarını koyacağız."
 
"İZMİRLİ'NİN ASLA AKP'Yİ TERCİH EDECEĞİNİ ZANNETMİYORUM"
 
Tekin, "AKP İzmir'i alır mı?" yönündeki soruyu, "İzmirli'nin asla AKP'yi tercih edeceğini zannetmiyorum. Soysal yapısı buna çok uygun değil. AKP'nin büyük illerine gidip kıyaslayın. İzmir'e Eskişehir'e bir bakın bir de AKP'nin iktidarda olduğu yerleri kıyaslayın. İzmir'de daha güçlü bir şekilde çıkacağız. Sadece İzmir'de değil üç büyük kentten de güçlü bir şekilde çıkacağız" sözleriyle yanıtladı.
 
"AĞABEY KARDEŞ KIRGINLIĞI"
 
Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa eden Tekin, kurultayda genel başkanlığa aday olmayacağını belirterek, "Partide genel başkan sorunumuz yok. Abi- kardeş ilişkisi içinde kırgınlık olur ama başka türlü kırgınlık olmaz. Genel Başkan'a orada en yakın insan benim. Onun için bu kadar da hakkım olsun istiyorum" dedi.
 
SİYASETİN EN KEYİFLİ YERİ İL BAŞKANLIĞI
 
Tekin, İl Başkanı Engin'e, "Siyasetin en keyifli tarafı il başkanlığıdır. Hiçbir makam bu kadar keyif vermez hem zordur hem keyiflidir" dedi. Engin de "Umarım MYK üyesi olursunuz. İnşallah daha önemli görevlere gelirsiniz. Partimize hizmet açısından her türlü görevi yapabilecek bir insansınız. Tecrübe önemli. Her şeyin okulu var ama siyasetin okulu yok. Burada fedakarlık etmeyi bir başkası için bir şey yapmayı ortak hedef yürütmeyi buralarda öğreniyorsunuz" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com