Gürsel Tekin'den Bakana fıkralı yanıt

Gürsel Tekin'den Bakana fıkralı yanıt
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eleştirilerine fıkrayla yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Sayın Bakan sabrediyormuş. Biz de diyoruz ki, sabretmesen ne olur, sert olsan ne yazar Sayın Davutoğlu" dedi.
Tekin, Dışişleri Bakanı'nın gensoru görüşmesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerine yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. 
 
"Dün, Dışişleri Bakanı Davutoğlu Meclis'te, parmak kaldır, parmak indir talimatıyla hesap vermekten kurtulacağına emin olduğu için yine attı, tuttu, Türkiye'yi kan gölüne çevirmenin hesabını vereceğine Sayın Genel Başkanımıza sataştı" ifadesini kullanan Tekin, şöyle dedi:
 
"Dost düşman herkes biliyor ki, yel kayadan bir şey koparmaz. Stratejik derinlik diye diye stratejik körlük noktasına gelen Davutoğlu artık miadını doldurmuş bir bakandır. Hele hele, başta Obama olmak üzere, liderler tarafından parmakla çağrılan ve dış dünyada itibarı sıfıra inen Davutoğlu'nun Genel Başkanımızla ilgili konuşurken "Sabrediyorum ha' demesi tam bir kara mizah konusudur."
 
FIKRALI YANIT
 
Dışişleri Bakanı'na bir fıkrayla yanıt vereceğini ifade eden Tekin, şöyle devam etti:
 
"Sert mi sert bir yönetici mahiyetindekileri sıraya dizmiş, en ön sıradakine de, "Senin adın ne' diye üst perdeden bağırmış. Önünü ilikleyen kişi, boynunu da bükerek, "Mülayim efendim' demiş. Her fırsatta bağırıp çağıran yönetici karşısındaki ezik büzük adamı da görünce, "Mülayimmiş, ulan sert olsan ne yazar' diye kükremiş. 
 
Bu Davutoğlu da öyle. Sayın Bakan sabrediyormuş. Biz de diyoruz ki, sabretmesen ne olur, sert olsan ne yazar Sayın Davutoğlu. Ana Muhalefet lideriyle ilgili konuşurken haddini bil." (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com