Gürsel Tekin'den bir iddia daha!

Gürsel Tekin'den bir iddia daha!
''3 Y'' ile gelen hükümeti ''3Z'' ile göndereceklerini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ''Hedefimiz, Gaziantep'te hem genelde hem de yerelde iktidar olmak'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Umut Oran, CHP İlçe Başkanlığı'nın açılışı için geldikleri Oğuzeli ilçesinde, esnafı ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinin ardından Oran ve Tekin, CHP Oğuzeli İlçe Teşkilatı'nın açılış törenine katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, açılışta yaptığı konuşmada, parti olarak Gaziantep'e ayrı bir önem verdiklerini söyledi.

Partilerinin Oğuzeli, Nizip ve Şahinbey ilçe hizmet binalarının açılışı için Gaziantep'e geldiklerini belirten Oran, şöyle konuştu:

''Hedefimiz, Gaziantep'te hem genelde hem de yerelde iktidar olmak. Başbakan Gaziantep'e geldiğinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin oyunu açıklamış, yüzde 54 diye. Ben Oğuzeli'nden Başbakan'a sesleniyorum; sen yüzde 54'ü ancak rüyanda görürsün. Bakın anketlerde çok farklı rakamlar gösteriliyor. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin oyu şu anda yüzde 40'ların altında. Adalet ve Kalkınma Partisi şu anda paramparça, tuz buz olmuş durumda. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin milletvekilleri artık 'kral çıplak' diyor. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin içinde yeni parti kurma çalışmaları var.''

Gaziantep'in kendileri için, Güneydoğu için ve Türkiye için önemli olduğuna dikkati çeken Oran, Oğuzeli'nde, Nizip'te ve Şahinbey'de yeni binalar açtıklarını belirterek, ''Yeni binalar yeni dönem demek ve bizi iktidara götürecek olan yeni bir yol demek'' diye konuştu.

Gürsel Tekin de, ''3 Y'' ile gelen hükümeti ''3Z'' ile göndereceklerini ifade etti.

''Şimdi geldikleri şey zam, zulüm ve zindan. Maalesef AKP'nin son şeyi bu'' diyen Tekin, seçimlerde Oğuzeli'ni ve Gaziantep'i alacaklarını savundu.

AKP'nin yaptığı kamuoyu yoklamalarında 3 ilin çıktığını öne süren Tekin, ''Biri Adana, biri Hatay, biri de Gaziantep'tir. Umut ediyorum ki biz yanlış yapmazsak önümüzdeki süreçte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni de ilçe belediyelerini de sosyal demokratlar, Cumhuriyet Halk Partililer yönetecektir'' ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından CHP Oğuzeli İlçe binası hizmete açıldı.  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com