Gürsel Tekin’den bomba iddia

Gürsel Tekin’den bomba iddia
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ANAP, DYP gibi partilerden milletvekilliği yapmış isimlerin CHP’ye katılımının beklediğini belirterek, siyasi kulisleri hareketlendirecek dikkat çekici bir iddiada da bulundu.

Gürsel Tekin, 1 Mart tezkeresine “hayır” oyu veren ve Başbakan Erdoğan’ın tepkisini çeken AKP’li milletvekillerinden CHP’ye katılacaklar olduğunu açıkladı.
 
CHP’ye katılımların 1 ay içinde olacağı konuşuluyor. Tekin, Vatan’a yaptığı açıklamada, “Başbakan’ın onurlu durdukları için bir daha listeye almadığı ve ABD’nin savaş tezkeresine ‘hayır’ diyen AKP’de milletvekilliği yapmış isimler arasından CHP’ya katılımlar olacak. Bir süre sonra bu isimleri göreceksiniz” dedi. Söz konusu tezkere oylamasında AKP 99 fire vermişti. Dönemin bakanlarından Ertuğrul Yalçınbayır ve Zeki Ergezen gibi isimler de tezkereye karşı olduklarını açıklamışlardı.
 
SARIGÜL’E ÇAĞRI
 
CHP’li Tekin, CHP’ye dönüp dönmeyeceği konusunda, “Partide bir af meselesi var. Bunun dışında, eğer iktidar olmak isteniyorsa biz elbette hazırız” diyerek affedilmesi halinde döneceği mesajını veren Mustafa Sarıgül’e de mesaj yolladı:
 
“Açık ve net birşey söylüyorum. Sayın Sarıgül gelsin başvurusunu yapsın. Hatta ‘yarın gel başvur’ diyorum. Başvurusunu yapsın anında gereğini yaparız” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com