Gürsel Tekin'den Erdoğan'a jet cevap!

Gürsel Tekin'den Erdoğan'a jet cevap!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'den Başbakan'a: "Yüreğin yetiyorsa karşıma çık.''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine jet hızıyla yanıt verdi. Tekin, "Zeytinburnu'ndaki kulelerde kimin çocuklarının ve hangi AKP'lilerin evleri var. Başbakan bunları açıklasın. Yüreği yetiyorsa gelsin yandaşlarına dağıttığı 150 milyar dolarlık rantı konuşalım. Bize kimse sicil dersi veremez, hele Başbakan hiç veremez'' dedi.

 İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'ın bugün grup toplantısında kendisine yönelik sarf ettiği sözlere sıcağı sıcağına yanıt verdi. Tekin, "Başbakan, benim Zeytinburnu'ndaki kulelerde kimlerin evi var soruma çok sinirlenmiş. Sinirini anlıyorum, çünkü o sözde şikayet ettiği binada AKP'lilerin rezidansları var'' dedi.

Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan Erdoğan, bugün grup konuşmasında çok cılız alkışlar eşliğinde yine sağa sola yüklendi aklınca... Söyledikleri artık kendisini salonda dinleyenleri de tatmin etmiyor. O yüzdoen çok cılız alkışlar eşliğinde konuşuyor, o yüzden teşkilatına serzenişte bulunuyor. Çıkın çalışın, anlatın diyor. Başbakan da teşkilatının sokağa çıkmak istemediğini, içinde ne olduğu bilinmeyen sözde barış sürecine destek vermediğini görüyor.''

Değerlendirmelerde bulunan CHP'li Tekin, sözlerine şöyle devam etti: "Başbakan toplumu önce ayranla, sonra da başka sahte gündemlerle oyalamaya çalışıyor. Baktı ki olmuyor, bu kez de hedef şaşırtmaya çalışıyor. Ben birkaç gün önce, Başbakan'a bir soru sordum. Dedim ki; Zeytinburnu'ndaki kulelerde partinizin çocuklarının rezidansları var mı? Partisinin çocukları kimdir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı'dır. Onların çocuklarıdır, AKP'lilerin çocuklarıdır... Sözlerim basında açıkça yer aldı. Başbakan bu sözü çarpıtıyor ve (Benim çocuklarımın orada evi yok) diyor. Evet belki sizin yok ama, o binaya inşaat yapma izni veren İmar Komisyonu Başkanı'nızın var. AKP'lilerin var.''

Gürsel Tekin, Başbakan'ın sözde barış sürecine destek bulamadığı için psikolojisinin bozulduğunu de belirterek şöyle konuştu:

"Başbakan Erdoğan, sorduklarımıza cevap veremiyor. Bunun yerine hedef şaşırtmaya çalışıyor. Ben açıkça sordum. Zeytinburnu'nda Mesut Toprak'a ait olan binada kimlerin hangi AKP'lilerin evi var? AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın mülkiyeti kime aittir? AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın binasını Mesut Toprak mı yaptı? Başbakan bunları açıklasın...Şikayet ettiği binanın sahibine o inşaat iznini kim verdi? İstanbul Büyükşehir Belediyesi vermedi mi o izni? Başbakan şimdi neden şikayet ediyor? Önce bu sorularımıza bir yanıt versin bakalım...''

Başbakan'ın kendisine yönelik ''sicili bozuk vekil'' sözlerine de tepki gösteren Tekin, "Başbakan kendisini sicil amirimi mi zannediyor? Hakkımızda fişleme mi yapıyor? Dosya mı tutturuyor? Bu uygulama başbakana yakışır. Onlar fişleme zihniyetinin temsilcisidir'' dedi. Başbakan'ın yanlış sularda kulaç atmaya çalıştığını da belirten Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

"Yüreği yetiyorsa gelsin yandaşlarına dağıttığı 150 milyar dolarlık rantı konuşalım. Bize kimse sicil dersi veremez, hele Başbakan hiç veremez. Biz utanacak hiçbir şey yapmadık. Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi'nin ortaklarından (GOKAP) olmadık. Halkımıza veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur.''

Kadıköy'de bir sinemaya verdiği ruhsat yüzünden yargılandığını ve İdare Mahkemesi'nin kendisi lehine karar verdiğini de belirten Tekin, "Eğer o sinema kaçaksa, ruhsatı yoksa, imara aykırı ise neden hala faaliyette? AKP'li belediye orayı neden kapatmıyor? Başbakan bu tür şeylerden medet umuyorsa vay haline... Kendisine üzülüyorum...'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ı ''basit şeylerden medet uman bir ruh hali içine girmek''le eleştiren Tekin, "Hodri meydan diyorum. Sonuna kadar gidelim, kimin hakkında ne varsa ortaya koyalım. Biz çiğ yemedik ki karnımız ağırısın'' diye konuştu. (BCK)

 

Gerçekgündem

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com