Gürsel Tekin'den zirve yorumu

Gürsel Tekin'den zirve yorumu
Kadıköy'deki Caferağa Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen CHP İstanbul İl Örgütü Gençlik Başkanlığı Kongresine katılan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
CHP İstanbul Milletvekili Tekin, AKP ve CHP arasındaki terör sorununu çözmek için yapılan görüşmeleri değerlendirdi. Tekin, " Türkiye'nin son 30 yıldır kanayan bir yarası bu. Bu konuda CHP aslında seçim öncesi seçim döneminde de buna benzer maddeleri kamuoyuyla paylaştı. Birkaç maddeyi de kanun teklifi olarak parlamentoya sunduk. Yani bu bizim Sayın Genel Başkanımızın Sayın Başbakana sunduğu daha önce kamuoyuyla paylaştığımız kamuoyunda tartıştığımız maddelerdi. Umut ediyorum ki iktidar yetkilileri bundan sonraki süreçte Türkiye'nin temel sorunu olan bu sorunun en azından kısa sürede bitişini sağlayabilecek bazı maddeleri hayata geçirir.Aşama aşama gidilmesi gerekiyor. Örneğin CHP olarak bizim verdiğimiz tutuklu milletvekilleriyle ilgili, yüzde 10 barajla ilgili, faili meçhul cinayetlerle ilgili kanun teklifleri önemli şeyler. İkitidar bunları önümüzdeki süreçte hayata geçirebilirse, bir iyi niyet göstergesidir. Bölgede de böyle bir beklenti var" dedi. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!
 
" MUHALEFET ÇAĞRISINI YAPMIŞTIR " 
 
Tekin, MHP 'yi ziyaret edip etmeyi düşünmedikleri sorusuna da yanıt verdi. Tekin, "Bu konuda muhatap bu oluşumu sağlayacak iktidar yetkilileridir. Bu konuda muhalefetin yapabileceği birşey yok. Muhalefet çağrısını yapmıştır. Muhalafet çağrısı yaptı.Umut ediyorum ki, iktidar bu konuda MHP ve BDP mecliste parlamentoda grubu bulunan diğer partilerle gereken iletişimi kurar. Bizim de talebimiz bu. Bu talebi iktidarın yerine getirmesi gerekiyor muhalefet olarak bizim görevimiz değil. Ama biz çağrımızı yaptık " diye konuştu. (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com