Gürsel Tekin'i Mustafa Sarıgül sorusu kızdırdı!

Gürsel Tekin'i Mustafa Sarıgül sorusu kızdırdı!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Mustafa Sarıgül sorusuna kızdı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıklayan CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin Anadolu İlleri Derneği’nin daveti üzerine Kocaeli'ye gitti. Başiskele İlçesi'nde İzmit Körfezi kenarındaki Welborn Otel'de gerçekleştirilen toplantıda gazetecilerle muhabbet etti.
 
Tekin, bir gazetecinin Mustafa Sarıgül’ün 5 Kasım tarihinde adaylığını açıklayacağına yönelik sorusu üzerine şunları söyledi:
 
"Sayın Sarıgül’ün ne zaman aday olup olmayacağını sayın Sarıgül’e soracaksınız. Siz olanla meşgul olun. Olmayanla niye meşgul oluyorsunuz ki? Biz işte ortadayız. Biz inşallah ayın 9'unda İstanbul halkının karşısına çıkacağız. Aslında 3'ü diye planlamıştık ama Alevi derneklerimizin mitingi olacak, aynı günde parti meclisimiz olduğu için ayın 9'unda İstanbul’da kent mağdurları ile beraber İstanbul halkı karşısına çıkacağız." dedi.
 
 
Gürsel Tekin, yasal olan bir şeyi gece yarısı yapmanın eşkiyalık sistemi olduğunu belirterek "Eğer gerçekten bir şey yasal zemine oturmuşsa, gece yarısı Toma ve polislerle niye giriyorsunuz? Devlet yasadışı bir iş yapar mı? Yasal olan birşeyi gece yarısı yapmak bir eşkiyalık sistemidir. Mesai saati ne zaman başlar? Sabah 8'dir. Sabah 8'de gelir işinizi yaparsınız. Çetelerle oraya giriyorsanız, devlet de olsanız çetesiniz demektir. Bunun başka izahı yoktur. Bir orman bir ağaç nasıl yetişiyor bunu hepimiz biliyoruz. Bu kenti yönetenler, İstanbul’u Ankara’yı yönetenler acaba hiç Bulgaristan’ın ötesine geçmiyorlar mı? Aşağıdan kendilerinin yönettiği kentlere baktıklarında utanmıyorlar mı? Bu utanç tablosundan kurtulacağız."
 
MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili soru üzerine konuşan Tekin, şunları söyledi:
 
"Eskiden devletin kurumları vardı. Şimdi AKP’nin kurumları olduğu için ne diyeceğimizi şaşıyoruz. Bunlar çok önemli kurumlar. Milli İstihbarat Teşkilatı, emniyet, yargı, Cumhuriyet’in en önemli kurumlarıdır. Siyasi nezakat içersinde bu olup bitenlerle ilgili ana muhalefete bilgi verilmesi gerektiği inancı içindeyiz. Ben muhalefet yetkilisi olarak niye gazetelerde okuyayım. Ne diyeceğim bu süreçle ilgili. Hiçbir bilgim olmadığı halde buna ne diyeceğim ve nasıl yorum yapacağım. Eskiden hepinizin bildiği en ufak sorunda içerde ve dışarda olabilecek meselelerde kesinlikle parlemontoda sadece ana muhalefeti değil bütün siyasi partilerle bilgi paylaşılırdı. Doğrusu hiçbirşeyde bilgimiz yok. Ama elbette devletimizin kurumlarına gelebilecek dışardan her türlü saldırıya da kendimizi siper ederiz." (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com