Gurumuz Erol Bilgin'den 2 altın madalya

Gurumuz Erol Bilgin'den 2 altın madalya
16. Akdeniz Oyunları'nda 62 kiloda Erol Bilgin, koparma ve silkmede altın madalyaya uzanırken, koparmada oyunlar rekorunu kırdı.

 

16. Akdeniz Oyunları'nda 62 kiloda Erol Bilgin, koparma ve silkmede altın madalyaya uzanırken, koparmada oyunlar rekorunu kırdı.

16. Akdeniz Oyunları'nda halterde 62 kiloda Erol Bilgin, Türkiye'ye 2 altın madalya birden kazandırdı.

Koparmaya 130 kilo ile başlayan Erol Bilgin, bu ağırlığı başarı ile kaldırdıktan sonra 2. hakkında 134 kilo ile şampiyonluğu garantiledi. Üçüncü ve son hakkında, Tunuslu Atef Jarray'ın 137 kiloluk rekorunu kırmak için podyuma gelen Bilgin, 138 kilo kaldırarak, yeni Akdeniz Oyunları rekortmeni oldu.


Bu kategoride, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Dimitris Minasidis 133 kilo ile ikinci, İspanyol Ivan Garcia 115 kilo ile üçüncü oldu.


Silkme müsabakasındaki ilk hakkında yaptığı 155 kiloluk kaldırışla, en yakın rakibi Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Dimitris Minasidis'i kilo farkıyla geride bırakarak şampiyonluğu garantileyen Erol Bilgin, son iki hakkında oyunlar rekorunu denedi. 166 kiloluk kaldırışlarında başarısız olan Bilgin, oyunları 2 altın madalya ile tamamladı.


62 kilo silkme mücadelesinde üçüncülüğü 137 kilo kaldıran İtalyan Massimiliano Rubino aldı.


Bilgin: 'Keşke Daha Çekişmeli Olsaydı'

16. Akdeniz Oyunları'nda halter branşında Türkiye'ye 2 altın madalya birden kazandıran Erol Bilgin, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, koparmada oyunlar rekorunu kırmasını rekabetin zayıflığına bağlayarak, 'Sadece 5 sporcu yarıştı. Keşke daha çekişmeli bir mücadele olsaydı. Dünya şampiyonasında daha iyi dereceler yapacağım' dedi.Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Erol Bilgin'nin başarısını değerlendirdi.

Halter Milli Takım kadrosu açıklandığında Kütahya medyası, kamuoyu, spor camiası; Erol Bilgin'den altın bekliyordu. Bizim için sürpriz olmadı, bu altınlar Bilgin'e olan güvenimizi perçinlemiş oldu. Kütahya kamuoyunun mutluluğunu görmek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak dolayısıyla bizi daha da mutlu etmektedir. Haltere sağlanan imkanlar, gösterilen sabır, azim-inanç, birlik ve beraberlik içinde yaptığımız çalışmaların neticesinde İstiklal Marşımızı söylettirmek ve buna şahit olmak inanın bizi çok mutlu etmiştir. Gerek Avrupa, dünya gerekse Olimpiyat platformunda İstiklal Marşını söylettirme beklentisi içerisindeyiz. Bilgini tebrik ediyor Kütahya spor camiası adına spor yaşamında sağlıklı başarılarının devamını diliyorum. Dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com