Guti ile yollar ayrıldı!

Guti ile yollar ayrıldı!
Beşiktaş Kulübü'nün, İspanyol yıldız Guti ile yollarını ayırdığı gündeme bomba gibi düştü...

Guti Hernandez... Real Madrid'deki kariyerini noktalayıp, geçen sezonun başında Beşiktaş'ı seçen İspanyol yıldız.. Hani 'Guti Beşiktaş'ta' dendiğinde 'Hadi oradan' cevabı verdiğimiz, İstanbul'da gördüğümüzde de taraflı tarafsız maçlarına koştuğumuz o futbol fenomeni.. Ve 35 yaşındaki Guti, Beşiktaş yönetimiyle karşılıklı olarak anlaşarak İstanbul'daki kariyerini sonlandırdı.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; önceki gün teknik direktör Carlos Carvalhal'in 4-2 kaybedilen G.Birliği maçının kadrosuna kendisini almaması ve araya da milli takımlar arası girmesinden dolayı ülkesi İspanya'ya giden Guti'nin bundan önce yönetimle görüşüp, dostane biçimde ayrılığa karar verdiği öğrenildi.

İki taraf adına da olumlu karşılanan bu karar, siyah-beyazlı yöneticiler tarafından da doğrulanırken, arada hiçbir soğukluğun olmadığını ve medeni bir ayrılık yaşandığı öğrenildi. Yılda 2.7 milyon Euro kazanan İspanyol yıldızın tüm alacaklarının ödeneceği ve kontratının da karşılıklı olarak feshedileceği bildirilirken, resmi açıklama kısa bir süre içinde yapılacak.

'ARTIK TARAFTARIM'

İstanbul'dan ayrılmadan önce siyah-beyazlı futbolcularla vedalaşan Guti Hernandez, arkadaşlarına "Beşiktaş'ı ve Türkiye'yi çok seviyorum. İstanbul'da çok iyi arkadaşlarım var. Kimseye kırgın değilim. Profesyonel yaşamda bu tip durumlar var. Geçen sezon 20 yıl oynadığım Real Madrid'den de ayrılmıştım. Beşiktaş'a daha fazla katkı yapmak isterdim. Ama kadroya giremeyince hem ben hem kulübüm zarar görüyordu. Beşiktaş'a bundan sonraki süreçte taraftar olarak yardım edeceğim. Kadro gerçekten çok iyi. Beşiktaş'ın bu sezon şampiyon olacağına ve Avrupa'da iyi noktaya geleceğine inanıyorum. En çok Beşiktaş taraftarını özleyeceğim. Ayrılsam da Beşiktaş'ın maçlarına hayatım boyunca zaman buldukça gelmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Bilindiği gibi Guti, geçtiğimiz sezon sonunda R.Madrid'den bonservissiz alınmış ve hem Türkiye'de hem de dünya basınında bu büyük transfer geniş yer bulmuştu.

Kaynak : Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com