Guti: Metris'e gitmek istiyoruz!

Guti: Metris'e gitmek istiyoruz!
Kartal'ın yabancıları, Metris Cezaevi'ne gitmek istiyorlar...

Beşiktaş asbaşkanı ve futbol komitesi başkanı Serdal Adalı, teknik direktörü Tayfur Havutçu ve güvenlik müdürü Ahmet Ateş, 1 ayı aşkın süredir Metris Cezaevi'nde..

METRİS'E GİTMEK İSTİYORLAR
Bu isimlerin şike ve teşvik soruşturması kapsamında tutuklanmaları, her Beşiktaşlı'yı üzdüğü gibi, Beşiktaş'ın yabancıları yıldızlarını da etkiledi.. Öyle ki tüm bu gelişmeler sonrası Tayfur Havutçu'nun yerine geçici olarak getirilen teknik direktör Carlos Carvalhal bile aynı hüznü yaşadığını önceki günkü Alania maçının ardından dile getirdi.. Ve Kartal'ın o yabancıları, Adalı, Havutçu ve Ateş'e olan desteklerini göstermek için Metris Cezaevi'nde kendilerini ziyaret etmek istiyorlar..

Kartal'ın İspanyol Kaptanı Guti, takımdaki tüm yabancıların sözcüsü olarak Beşiktaş'ın Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar'la görüştü.. Metris Cezaevi'ne gidip kendisinin ve birçok arkadaşının Beşiktaş'a transferinde başrolü oynayan Serdal Adalı, hocaları Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş'i görmek istediklerini ifade eden Guti, bu konuda gerekli yazışmaların yapılması için yardım istedi..

BAKANLIK İZNİ ŞART
Akpınar ise bu talep sonrasında hemen harekete geçti ve dün gerekli prosedürü yerine getirdi.. Bilindiği gibi TC vatandaşları savcılıktan izin alıp, bu ziyareti kolayca gerçekleştirebiliyor.. Ancak yabancıların ziyaret edebilmesi için Adalet Bakanlığı'nın izni gerekiyor.. Ahmet Akpınar da dün Adalet Bakanlığı'na dilekçe yazıp, gerekli başvuru talebini iletti.. Birkaç gün içinde iznin çıkması bekleniyor.. Ve muhtelemen önümüzdeki hafta içi de Beşiktaş'ın yabancı futbolcuları, teknik direktör Carlos Carvalhal ve yardımcı antrenör Roland Koch, Metris Cezaevi'ne gidip, Adalı, Havutçu ve Ateş'in yanında olduklarını gösterecekler.

Vatan

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com