Guti'nin Attığı Pasları Gözüm Kapalı Atarım!

Guti'nin Attığı Pasları Gözüm Kapalı Atarım!
Oynadığı futbolla bir döneme damgasını vuran Beşiktaş'ın efsane ismi şimdilerin futbol yorumcusu Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın yıldız transferleri Quaresma ve Guti'yi eleştirdi..

Oynadığı futbolla bir döneme damgasını vuran Beşiktaş'ın efsane ismi şimdilerin futbol yorumcusu Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın yıldız transferleri Quaresma ve Guti'yi eleştirdi.

-Futbol oynarken aleyhinizde bol bol konuşulurdu. Şimdi o tarafa siz geçtiniz sanki... Kimseleri beğenmiyorsunuz?
Saha içindeki oyunu, teknik direktörlerin yanlış transferlerini, kurdukları takımları eleştiriyorum. Futbolcunun özel yaşamıyla ilgili yorum yapmak tarzım değil. Oyuncuların gece hayatını yazsam hiçbiri maça çıkamaz! Ama işim bu değil, orada topa girmem. Zamanın da şöhret olmak isteyen isimsiz yazarlar üzerime oynuyordu. Şöhret olmaya ihtiyacım yoktu ki!

-Sizi hep özel hayatınız üzerinden vurdular değil mi?
Beni gece hayatı, kumar, karı kızdan vurdular. Zaten futbolumu eleştirebilecek fazla futbol yazarı yok, bir elin parmaklarını geçmez. Benim sorunum şu; ben futbolcuyken, mankenlerle, kumar ve gece hayatımla eleştirildim. Bir spor yazarı futbolcunun özel hayatını kovalamaz!

“BUGÜNÜN SERGEN'İ ARDA”
-Bugünün Sergen Yalçın'ı, günah keçisi kim?

Hedefte Arda var! Futbolcu için önemli olan şu; kendine güveniyorsan, gece de gezersin, sinema da kapatırsın, en güzel kadınlarla da beraber olursun ama sahaya çıktın mı oynamazsan, sıkıntı olur! Bizim zamanımızda 10 tane magazin programı vardı. Muhabirler kapımızda yatardı. Kulüplerin arka kapısından çıkmaktan, deniz kenarındakilere tekneyle gitmekten bir hal olmuştum!

-Bugünün yıldız futbolcularıyla kendi jenerasyonunuzu kıyaslıyor musunuz hiç?
Yeni jenerasyonda yıldız oyuncu yok abi! Bizim zamanımızda esamisi okunur muydu bunların? Hakan Şükür'lü, Tugay'lı, Sergen'li, Abdullah'lı kadroları düşün! Şimdiki yıldız futbolcuların bana kazandırdığı üç maçı söylesene. Ben kazandırdığım 80 maç sayarım! Beşiktaş almış Quaresma'yı. Nerede abi Quaresma? Gelmiş iki b.ktan maçta iyi oynamış, Beşiktaş ligde 12 puan geride.

-Beşiktaş'ın orta sahadaki beyni Guti'yi beğeniyor musunuz?
Guti'yi yıldız oyuncu diye getirdiler. Hiç beğenmiyorum. 35 yaşındaki adamı yıldız oyuncu diye lanse edersen, işler yürümez. Hiçbir zaman Kenan İmirzalıoğlu, Erkan Petekkaya olmadı, hep yan roldeydi. Real Madrid' de de, Zidane'ın, Ronaldo'nun yanında sırıtmadı. Guti'ye tek başına sorumluluk ver, kesin mantarlar! Onun verdiği pasları gözlerimi bağlasan atarım.

-Yabancı teknik direktörleri de beğenmiyorsunuz...
Şimdi yabancı adam bana Avrupa Ligi'ni mi, Şampiyonlar Ligi'ni mi kazandıracak? Özellikle Tigana, Schuster gibi teknik direktörler çok kibirli. Türk futbolunu küçümsüyorlar.

At yarışı bana zarar veriyordu, bıraktım
Hatalarla dolu bir geçmişim var. Hayatımın yüzde 70-80'i hatadır. Yaş ilerlediği zaman, “Ulan 20 yaşındayken bunu nasıl yapmışım” diyorsun. Dünyanın en iyi takımlarında oynayacakken, sadece birtakım zevkler uğruna kendini feda ettiğini görüyorsun. At yarışı oynamayı da çoktan bıraktım. Çok vaktimi alıyordu, bana zarar verdiğini düşünüyorum, kapattım o defteri. Futbolu bıraktıktan sonra hayatımı düzene soktum

Acun'un dans yarışması teklifini reddettim çünkü...
Acun Ilıcalı, tıpkı Pascal Nouma gibi bana da Yok Böyle Dans yarışmasına katılmamı önerdi, kabul etmedim. Dans yarışması güzel de, bize uymaz. Bir gece dans yarışmasına çıkıp ertesi gün futbol yorumlarsan sana “Sen git de dans yarışmasında yarışmaya devam et" derler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com