"Güvenilir bir seçim süreci için çalışıyoruz"

"Güvenilir bir seçim süreci için çalışıyoruz"
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı M.Akif Gün, güvenilir ve başarılı bir seçim süreci gerçekleştirmek için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirterek, yapılan çalışmaların hem örgütlerin hem de vatandaşlar tarafından bilinmesinin kendileri açısın

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı M.Akif Gün, güvenilir ve başarılı bir seçim süreci gerçekleştirmek için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirterek, yapılan çalışmaların hem örgütlerin hem de vatandaşlar tarafından bilinmesinin kendileri açısından çok önemli olduğunu ifade etti.
Seçim süreçlerine ve sonuçlarına güven duyulması ve olası hataların önlenebilmesi için seçim günü işlemleri kadar seçim öncesindeki askı işlemlerininde hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Gün, daha önceki seçimlerde vatandaşların şikayetlerine konu olan yanlışlıkların muhtarlıklara asılan muhtarlık bölgesi askı listelerin vatandaşlar tarafından tespitinin kolay olmadığını ifade etti.
Gün; 'Bu nedenle CHPolarak tüm vatandaşlarımızın askı listelerini kolayca kontrol edebilecekleri bir uygulamayı başlatmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımız
www.chp.org.tr/HaneSorgula.aspx adresine girerek nerede oy kullanacaklarını,kayıtlı bulundukları hanede oy kullanacak diğer seçmen bilgilerine ve kayıtlı bulundukları adreste(bina/apartman vb.)oy kullanacak diğer seçmenlerin adı-soyadı bilgilerini görebileceklerdir. Hatalı olan bilgilere dönük itirazlar 31Mart 2011 tarihine kadar İlçe Seçim Kuruluna yapılması gerekmektedir. Vatandaşlarımızı,Türkiye 'de ilk defa CHP tarafından gerçekleştirilen bu uygulamayı kullanmaya ve yakınlarına duyurmaya davet ediyoruz' dedi.

-CHP'DE ADAYLAR GENÇLERLE BULUŞTU-
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl örgütünde milletvekili aday adayları önceki gün İl Gençlik Kollarının organize ettiği toplantıda bir araya geldi. Gençlik kolları tarafından Hotaş Kahve keyfi kafede organize edilen toplantıya CHP Kütahya Milletvekili aday adayları; Hasan Öncel Zeliha Aksaz, Faruk Soydan, Şeref Doğan, Niyazi Doğansoy, Ruhsen Kumdalı, Şeref Han ve Ahmet Özdemir katıldı.
Gençlik kolları tarafından düzenlenen toplantıda milletvekili aday adayları gençlerle ilgili düşüncelerini aktarırken, gençlik kolları üyeleri de adaylardan beklentilerini dile getirdiler. Samimi bir sohbet havasında geçen toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi. Gençlik kolları tarafından organize edilen toplantıya il Başkanı M. Akif Gün ,İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbaş ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Çiçek katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com